Skořice a bobkový list jsou účinnými přírodními antioxidanty, ze kterých si připravíte chutný čaj

Fotografie: Pixabay

Skořice i bobkový list budou účinnými pomocníky při redukci hmotnosti a detoxikaci těla. V tom vám pomůže chutný čaj, připravený z tohoto aromatického koření. Připravený ho budete mít v několika vteřinách. Neutrácejte za předražené detoxikační prostředky a vyzkoušejte sílu čisté přírody.

Jaké účinky má bobkový list?

V bobkových listech jsou obsažené látky, které mají protizánětlivé a močopudné účinky. Kromě toho list vavřínu pomůže skvěle regulovat hladinu krevního cukru a je tak vhodný i na hubnutí.

Pokud budete chtít zlepšit svou koncentraci a paměť, vyplatí se provonět interiér právě aroma z bobkového listu. Esenciální olej z vavřínového listu pak působí výborně proti bolestem kloubů, svalů a celkově organismus vzpruží.

Fotografie: Pixabay

Jaké účinky má skořice?

Skořice zase podpoří velmi dobře metabolismus, hubnutí tak půjde mnohem snadněji, pokud ji zařadíte do jídelníčku. Také je silným přírodním antioxidantem, zlepšuje imunitu, snižuje krevní cukr, cholesterol a podpoří lepší prokrvení organismu.

Fotografie: Pixabay

Jak zhotovit čaj ze skořice a bobkového listu?

K přípravě léčivého odvaru budete potřebovat:

  • kvalitní zelený čaj (ideálně sypaný)
  • 3 bobkové listy
  • 1 až 2 tyčinky celé skořice
  • 800 ml vody
Fotografie: Pixabay

Jak postupovat při přípravě čaje?

Do hrnce nejprve nalijte vodu a pak do ní vložte jedni lžíci kvalitního zeleného čaje, přidejte bobkové listy a skořici. Vařte směs asi čtvrt hodiny při zavřené poklici a poté odstavte z plamene. Po přecedění čaj popíjejte ještě teplý během dne.

První sklenici nejlépe vypijte ráno nalačno, druhou mezi snídaní a obědem a třetí po večeři. Odvar určitě neslaďte a nepopíjejte jej po osmé hodině večerní, má totiž močopudné účinky.

Přidanou hodnotou tohoto čaje je i to, že obsahuje velmi efektivní spalovač tuků – zelený čaj. Ten váš metabolismus také perfektně rozpohybuje a potlačí chuť k jídlu.

Fotografie: Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]