Potulného kocoura našel na své zahradě. Z mikročipu zjistil, že je pryč z domova přes 12 let

Fotografie: Depositphotos

Dlouho ztracený kocour se konečně shledal se svou rodinou, když ho na dvorku v Blythe objevil důstojník pro kontrolu zvířat. Měl totiž na sobě i po několika letech mikročip.

The Riverside County Animal Services sdíleli potěšující setkání na svém facebooku. Však měli také důvod k radosti, jelikož jejich důstojník Dalton Churchwell objevil cizího kocoura na svém dvorku v Blythe v Kalifornii. Zvíře se mu podařilo lapit a naskenovat ho přes mikročip. Výsledek skenování byl ale poněkud znepokojující.

Z mikročipu dohledal původní majitele

Skenování ukázalo, že kocour zmizel již v roce 2011 z domova v San Diegu. Důstojník Churchwell to přesto risknul a zavolal majitelům, kteří byli u vytržení, když zjistili, že se jejich kocour Butters nalezl. Jeho majitel Angelo Castellino si to však úplně nedokázal představit, nicméně poznamenal, že Butters byl vždy dobrodružným kocourem. Zároveň však věřil mikročipu, takže bez váhání pro svého starého přítele přijel. Mnozí ale takové štěstí neměli, jelikož si svého mazlíčka nenechali očipovat ani registrovat, o čemž píše např. iDnes.

Dojemné shledání po několika letech

Video níže ukazuje, jak policista nese tašku s kocourem uvnitř. Jakmile majitelka mazlíčka otevřela zip tašky, začala Butterse láskyplně objímat a pusinkovat. Ke konci videa přenesla kocoura z jedné tašky do druhé, aby si ho bezpečně odnesla domů. Tak se skutečně i stalo a Butters si po několika dlouhých letech opět našel domov. Stejně tak se poštěstilo i pejskovi, který byl také ztracený přes 12 let, ale přesto své majitele poznal. Tento náš článek na SvětKreativity rozhodně stojí za přečtení!

Rodina byla nálezci nesmírně vděčná

Rodina byla nesmírně vděčná důstojníku Churchwellovi, že Butterse dokázal identifikovat. Zároveň se tak stalo v neděli večer při jeho volnu, takže to muselo chtít i velkou dávku lidskosti. Ne každý je totiž takovým milovníkem domácích mazlíčků jako já nebo vy. Proč si to myslím? Inu, kdybyste se o domácí mazlíčky nezajímali, jednoduše byste tento článek přeskočili a přečetli si namísto toho třeba něco o koláčích. To ovšem na našem webu také můžete!

Kočka v mizerném stavu prosila o slitování. Kolemjdoucí žena spatřila nádherné oči a padla do kolen

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]