Objevil malé štěně za 5 minut 12. Důvod opuštění vás donutí pochybovat nad lidskou povahou

Fotografie: Jami430 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Goran Marinković našel malého pejska, který se krmil a spal vedle boty. Jakožto milovník psů a koček se rozhodl, že nabídne štěněti nový život. A maličké ho skutečně vzalo za pačesy.

Zprávy o dobrých lidech se rychle šíří, a tak se obyvatel Kraljeva se svou dobročinností dostal na známý portál The Dodo, věnovaný zvířatům. Jedná se tedy výhradně o domácí mazlíčky. Kdykoli se Goran prochází ulicemi Kraljeva, vždy si udržuje oči na stopkách. Dá se říci, že den co den tento muž přijme více než stovku opuštěných psů a koček, o které se nemá kdo postarat.

Objevil malé štěně, které zjevně potřebovalo pomoc

Při jedné příležitosti se Goran setkal s malým psem a neměl to srdce ho opustit. „Šel jsem po známé cestě a zpoza kamenů jsem slyšel zakňourání. Z toho se vyvrbilo malé, studené a hladové štěně. Naštěstí jsem měl s sebou kusy salámu, takže jsem byl dobře vybavený, řekl Goran pro portál. Po prohlédnutí psa zjistil, že se jedná o malou fenku, která mohla žít tak maximálně z odpadků a částečně se mohla ukrýt do pohozené boty. Byla zároveň příliš malá na to, aby dokázala žít bez matky. Goran však v okolí žádnou nenašel.

Fenku pojmenoval a dodal jí bezpečí

Když došel ke štěněti, okamžitě si lehlo na záda. To je obvykle známka toho, že člověku důvěřuje, ale Goran věděl, že v tomto případě to bylo jiné. Fenka takhle zareagovala, protože už jednoduše nemohla dál a Goran mohl být její jedinou šancí, jak něco změnit. Vypadalo to jako by se mu štěně vyloženě prodávalo. Na to ale naštěstí Goran zareagoval a fenku zvednul. Následně si ji odnesl do auta a odvezl rovnou k veterináři. Nebyl si jistý, jestli by přežila, kdyby zůstala sama spát pod nebem u smrku, bez jídla a vody. Pojmenoval ji Koko a den co den se zlepšovala.

Zvíře konečně našlo svoji rodinu

Poté, co na Facebooku sdílel snímky fenky Koko, dostal Goran desítky zpráv od lidí, kteří ji chtěli adoptovat. Chtěl se však ujistit, aby dostala co nejlepší domov, a tak kontaktoval své kamarády a další známé, kteří se zabývají adopcí psů přes hranice. Po několika telefonátech skutečně našel vhodnou rodinu. Ta se Koko ujala a o rok později zveřejnila její fotky. Už nevypadala, jako když jí našel Goran. Vyrostla z ní skutečná kráska, nadýchaná a hebká, vždy nadšená a plná radosti. Konečně tedy láskyplnou našla rodinu, kterou si zcela zasloužila.

kanalizace

Hasiči 3 dny zachraňovali psa uvězněného ve stoce. Uplynul takřka měsíc, než si ho vůbec někdo všimnul

Zdroj: Pokukaj

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]