Hasiči 3 dny zachraňovali psa uvězněného ve stoce. Uplynul takřka měsíc, než si ho vůbec někdo všimnul

kanalizace
Fotografie: Unsplash

Malý pes byla dívka jménem Sophie a operace, která vedla k její záchraně, byla dlouhá a komplikovaná. Toto zvíře totiž skončilo ve stoce a několik dní nevidělo sluneční světlo.

Zvíře už bylo přes měsíc mimo domov a celou dobu se jí majitelům nepodařilo vypátrat. Jednoho dne však kolemjdoucí zaslechl zvuky přicházející z podzemí. Šlo jednoznačně o zvuky psa v tísni, proto muž ihned kontaktoval hasiče. Jakmile zasáhli, tak rychle pochopili vážnost případu a vydali všechny své síly, aby mohli vysvobodit fenku z jejího mučivého vězení.

Zvíře bylo v zajetí tři dny

Pes nešťastně uvízl v odpadní trubce a bylo zapotřebí několika technik a vybavení, aby ji bylo možné vysvobodit. Záchranáři po vyproštění fenky odhalili, že zvíře bylo v těchto podmínkách minimálně 3 dny a toto nucené zajetí by o moc déle nepřežilo. Naštěstí byla Sophie jen velmi vyděšená a špinavá, ale poté, co ji uklidnili a nakrmili, nevykazovala žádné trauma nebo zranění jakéhokoli druhu.

Smekli poklonu zkušeným hasičům

Obrázky této fenky, která byla po třech dnech konečně vytažena na světlo, obletěly web. Tisíce uživatelů sociálních sítí vyjádřily poklonu zkušeným a včasným hasičům, kteří si se záchranou dali takovou práci. Jedině odhodlání těch, kteří se této profesi dají, může zachránit životy, a to i za cenu ohrožení jejich vlastních, jako v tomto případě.

Pes je zpět v náručí její rodiny

Sophia byla bezpečně přivedena zpět do náruče své rodiny. Je zřejmé, že si majitelé dají v budoucnu větší pozor, aby jejich domácí mazlíček znovu neutekl a nedostal se do podobné situace. V tomto případě měla totiž štěstí, jelikož šel někdo kolem a slyšel ji. Příště tomu tak ale být nemusí a příběh by v budoucím případě mohl dopadnout opravdu tragicky.

Zdroj: Virali

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]