Kočka je oblíbeným společníkem člověka. Jak si vysvětlit její chování a jaké má toto zvíře přínosy?

Fotografie: Freepik

Kočka je dle odborníků inteligentní zvíře, které má na člověka velmi pozitivní vliv. To ostatně ví mnoho jejích majitelů. Tento čtyřnohý mazlíček je mezi lidmi oblíbený. Málokdo však ví, jak definovat konkrétní kočičí chování. To se můžete nyní dozvědět.

Chování kočky a jeho konkrétní vysvětlení

Zjistěte o chování své kočky maximum. Zde je několik bodů, které ho mohou osvětlit:

  • Kočka si lehá na nohy majitele nebo vedle něj: tak vyjadřuje svou náklonnost a odevzdanost.
  • Kočka spí v posteli s majitelem: tak uklidňuje samu sebe, cítí se víc v bezpečí a také má pocit, že majitele ovládá.
  • Kočka usíná na těle majitele nebo jeho osobních věcech: tak absorbuje negativní energie a snaží se dané osobě ulevit od potíží. Zvíře cítí, pokud je majitel nemocný.
  • Kočka se otírá o osobu: přijímá ji tak za člena rodiny.
Fotografie: Freepik

Jak kočky vnímají nemoc u člověka

Jak již bylo zmíněno, kočky jako i jiná zvířata (např. pes), umějí vycítit nemoc u člověka. Zpravidla si budou lehat na tu část těla, která je zrovna zasažena nějakým onemocněním či zánětem. Vyzařuje totiž více tepla. Zooterapeuté tvrdí, že je vlastně blahodárné nechat působit kočku na tato místa. Ostatně tito mazlíčkové mají výjimečný vliv i na psychiku nás lidí. Ne nadarmo se tak kočičí kamarádi používají v tzv. felinoterapii.

Fotografie: Freepik

Povaha a vnímání kočky podle místa spánku

Kočky spí nejraději v posteli s majitelem. Tak pociťují nejen bezpečí. Pakliže si kočka stoupne na spícího páníčka, jedná se o velmi narcistický projev a mazlíček ukazuje svou nadřazenost. Totéž platí i v případě, že usíná na majitelově polštáři anebo na pohovce. Kočičí společníci spící v nohách jsou pak dle odborníků klidnější a jemnější povahy.

Fotografie: Freepik

Zdravotní přínosy kočky na člověka

A na závěr si ještě řekněme, jaké další skvělé přínosy má chov kočky. Vědci například zjistili, že pokud bude kočka spát vedle vás v posteli, váš spánek se stane kvalitnějším. Kromě jiného tito čtyřnozí kamarádi velmi dobře eliminují hladinu stresových hormonů v našem těle. Proto se vedle kočky budete cítit zřejmě klidnější. Tím také tato zvířata mohou předcházet různým civilizačním chorobám, jako je mozková příhoda a infarkt. Vhodné jsou kočky do domácnosti i proto, že přispívají k lepšímu zdraví dětí v rodině. V podstatě tak preventivně působí proti vzniku alergií.

Zdroj: PetMD

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]