Takhle se cítí psi a další mazlíčci těsně před smrtí: Zkušená veterinářka má pro majitele jedno upozornění

Fotografie: Ildar Sagdejev (Specious) / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Každý, kdo nemá a nikdy neměl domácího mazlíčka, si nedokáže představit, jak je ztráta takového zvířátka bolestivá. Veterinářka přišla nedávno s výpovědí na toto téma.

V životě jsou chvíle, kdy je v případě vážnější nemoci nejlepším rozhodnutím se s milovaným mazlíčkem navždy rozloučit. A to nejen kvůli samotnému zvířeti, ale také sobě. Ať už to dopadne jakkoli, pro veterináře provádějícího anestezii je obzvláště těžké udělat ten krok, který odvede domácího mazlíčka k věčnému odpočinku. Je to totiž právě on, kdo doprovází nemocné mazlíčky na onen svět a vždy se jedná o smutnou záležitost.

Majitelé mazlíčků by měli být během loučení s nimi

Veterinářka v tomto příběhu však domácího mazlíčka nedokázala usmrtit, protože poslední hodiny psího života strávil v naprosté panice. Ona sama během svého působení vždy povzbuzovala majitele psů čekajících na eutanázii, aby byli během loučení se zvířetem v místnosti. Dle jejího názoru si mazlíček zaslouží být v blízkosti těch, které měl během svého života nejraději.

Majitelka obchodu s cukrovinkami zažila kuriózní situaci. Do obchodu si přišel „nakoupit“ jelen

Na internet napsala emotivní příspěvek

Není to tak dávno, co veterinářka ve velmi emotivním příspěvku na Redditu vyjádřila svůj názor. Napsala, že i když se každý vyrovnává se smutkem jinak, je stále deprimující sledovat psy, jak v posledních chvílích života zoufale hledají svého majitele. Jí samotné přijde, že za poslední dobu tyto situace obzvláště psychicky nezvládá, čemuž se nelze vůbec divit.

Ti nejbližší nejsou po ruce
Fotografie: Unsplash

Reakce komentujících byly spíše kontroverzní

„Věřím, že poslední útěchou, kterou můžete svému nejvěrnějšímu společníkovi poskytnout, je být u toho a utěšit ho. Nedávno jsem se stala opět svědkem toho, jak to majitelé psa prostě psychicky nezvládli a nebyli u něho. Já to však nedokážu pochopit. Jsem z toho smutná a unavená,” napsala veterinářka na Reddit. Příspěvek paní doktorky vyvolal mezi majiteli spoustu reakcí, mnozí s ní souhlasili, ale někteří vyzdvihli i druhou stranu mince, proč je pro majitele v tu chvíli tak těžké být u toho. Rozhodně se tedy jedná o dost kontroverzní téma.

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]