Opuštěné kotě z útulku fíglem přesvědčilo chovatele, aby si ho vzal domů

Fotografie: Pixabay

Pořídit si zvířátko je závazek. Zvířata v útulku bývají často nalezeni na ulici. Zaměstnanci útulku si nikdy žádné zvíře nevezmou, ale stávají se i výjimky.

Zaměstnanci útulku mají rádi zvířata, proto tuto práci dělají. Chtějí, aby bylo o zvířata dobře postaráno. Nikdy by si ale žádné zvíře z útulku nevzali domu. Tak tomu ale nebylo v případě Glenna. Ten pracuje v útulku Valley SPCA více než 30 let. Setkal se zde se stovkami opuštěných zvířat, pomáhal jim jak to nejlépe uměl, ale nikdy by ho nenapadlo, že by si mohl nějaké zvíře odnést domů.

Chovatel Glenn a jeho práce v útulku

Glenn se staral o všechny psi i kočky v útulku. Viděl zvířata, která se válela v odpadcích, byla vyhozena z auta u kraje silnice. Někdy byla zvířata týraná, zanedbaná nebo dokonce zraněná. V útulku jim bylo mnohem lépe než u původních majitelů. Každé z těchto zvířat ovšem čekalo na svého pána, který jim bude věnovat dostatek svého času a trochu té něhy a lásky.

Fotografie: Unsplash

Roztomilé kotě Symba

Roztomilé kotě každý den vyžadovalo pozornost všech osob, které se mu líbili. Vítalo Glenna mňoukáním a vrnělo. Bylo to nejroztomilejší a nejmilejší zvíře v celém útulku. Glenn si na něj samozřejmě rychle zvykl. Symba ho ale svým chováním a roztomilostí přemluvila. I když neměl nikdy v úmyslu si pořídit zvíře domů, tak si nakonec kotě domů vzal.

Kočky v útulku

Do útulku dávají lidé většinou kočky, které jsou zatoulané. Někdy ovšem lidé přinesou koťata, která najdou na ulici, nebo u silnice. Ty tam většinou odhodí někdo, kdo o ně nestojí. V lepším případě je tam vyhodí jen tak, někdy v krabici od bot v tom nejhorším i v igelitovém pytli.

Fotografie: Pixabay

Kastrace koček

Pokud si pořídíte kočičku a nechcete koťata, je lepší ji nechat vykastrovat. Předejdete tak i tomu, že by se kočka toulala a vyhledávala pozornost kocourů. Hlavně nebudete muset řešit co budete dělat s koťaty, nosit je do útulku nebo jako někteří lidé je odložit na nevhodném místě. U domácích koček je to samozřejmě jednodušší. Kočka většinou nepřijde do kontaktu s kocoury a tak nehrozí nechtěná koťata.

Kočička z útulku

Pokud se rozhodnete pořídit si kočičku z útulku, většinou už by měla být odčervená a očkovaná. V každém případě vám doporučí s ní navštívit veterináře a nechat ji prohlédnout a případně naočkovat. I starší kočička z útulku se časem naučí na kočičí záchod, takže není problém si ji pořídit i do bytu.

Fotografie: Unsplash

Většinou jsou kočky celkem čistotné, jen jim bude chvilku trvat než se aklimatizují. Tak se může stát, že se první dny budou schovávat, například pod gaučem nebo za skříní. Když ve vás získají důvěru, budou vašimi oddanými kamarády, kteří se přijdou i pomazlit.

Ne všechny koťata mají štěstí jako měla Symba, nemusí najít svého majitele a tak stráví celý život na ulici nebo v útulku. Je to taky jen živý tvor, který si zaslouží něhu a lásku. Na vesnici u domečku jsou kočky nejšťastnější, můžou lovit myši, lézt po stromech a takovou svobodu bohužel v útulku většinou nemají.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]