Matka dala své dítě ihned po narození k adopci. Na cestu mu přibalila zvláštní dárek

Fotografie: Pixabay

Někdy se žena ocitne v nelehké životní situaci a nemůže svému miminku poskytnout kvalitní život. V této situaci se ocitla i Hana.

Hana před dvěma lety musela udělat nejtěžší rozhodnutí ve svém životě. V té době jí bylo 18 let, otěhotněla s mužem, se kterým byla pouhé dva měsíce. Nebylo to jednoduché a tak se rozhodli pro otevřenou adopci. Rozhodnutí přenechat své milované dítě někomu jinému je to nejtěžší na světě, někdy k tomu přispějí okolnosti, kterým se matka bohužel nemůže vyhnout.

Otevřená adopce dítěte

Při otevřené adopci je dítě u adoptivních rodičů a své biologické rodiče s ním mohou být v kontaktu. Toto rozhodnutí učinili, aby dítěti poskytli stabilní rodinu, ale zároveň mohli být součástí jeho života. Tato možnost je nejlepší volbou pro rodiče, kteří jsou v nelehké situaci, mají finanční problémy a vědí, že nemají dostatečné zázemí pro výchovu dítěte.

Fotografie: Pixabay

Hana zůstala sama

Hana zůstala sama. To její rozhodnutí dát miminko k adopci ještě posílilo. Věděla, že by se sama o něj nedokázala postarat. Brzy potkala Brada a Emily, kteří již měli zkušenosti s otevřenou adopcí a chtěli tímto způsobem adoptovat druhé dítě. To bylo po Hanu dobré, a zároveň viděla, že otevřená adopce funguje jak má.

Porodila chlapečka Taggarta

19. března 2016 se Haně narodil chlapeček. Dobře věděla, že má jen dva dny, kdy bude Taggart jenom její. Požádala sestry, aby jí nechaly se synem o samotě a rozhodla se pro něj nahrát video se vzkazem . Doufala, že až ho jednou uvidí pochopí proč to vše udělala.

Fotografie: Pixabay

Vzkaz pro syna

Ve videu říká svému synovi jak moc ho miluje. Popisuje jak se seznámila s jeho otcem a vysvětluje, proč se rozhodla k adopci. Říká, že to opravdu nebylo snadné rozhodnutí, ale že to byla jediná možnost aby mohl žít normální a šťastný život. Video je velice dojemné, je vidět že je jí opravdu líto, že se o syna nedokáže postarat sama a opravdu ho nadevše miluje.

Životní rozhodnutí

Jistě to bylo pro tak mladou dívku veliké rozhodnutí, ale dobře věděla, že bude moct být se synem kdykoliv v kontaktu. O dva roky déle ho pravidelně navštěvuje a je opravdu šťastná a svého rozhodnutí nelituje. Vidí, že se má opravdu dobře a Brad s Emily se o něj starají jako o vlastní dítě.

Fotografie: Unsplash

Pěstounská péče v ČR

V České republice existuje systém pěstounské neboli přechodné péče. Pokud se těhotná žena ocitne v nouzi může se obrátit na příslušný úřad, který jí pomůže s pěstounskou péčí na přechodnou dobu. O umístění dítěte do pěstounské péče může rozhodnout pouze soud, není to tedy tak jednoduché jak to vypadá. Na přechodnou dobu znamená maximálně na jeden rok, kdy má žena dostatek času najít si práci, zlepšit svojí finanční situaci a vyřešit všechny své problémy.

Možnosti pro matku v nouzi

Existují však i jiné možnosti, které poskytnou ženě zůstat se svým dítětem, například azylové domy a jiné. Vždy je dobré se obrátit například na OSPOD nebo jiné organizace zabývající se touto problematikou, které pomůžou najít to nejlepší řešení pro dítě i jeho matku.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]