Bezdomovec neváhal ani vteřinu a majitelce vrátil ztracených 200 000 Kč. Žena byla dojatá a řádně ho za jeho skutek odměnila

Fotografie: Freepik

Pokud si stále myslíte, že se poctivost nevyplácí, měli byste svůj postoj přehodnotit. Může se vám totiž stát, že vám čestnost změní život.

Život na ulici není zrovna jednoduchý. Nedostatek jídla, zima, žádné přístřeší… Nic, o co by rozumný člověk stál. Pokud tedy bezdomovec najde na ulici peníze, dalo by se předpokládat, že je využije k vylepšení situace. A co teprve ve chvíli, kdy se jedná o tak neuvěřitelnou částku, jako je 10 000 dolarů? Už přemýšlíte, jak byste se v podobné situaci zachovali vy? Ukážeme vám, jak tato částka změnila život jednomu poctivému bezdomovci.

Člověk na ulici nemusí být špatný

Životní osudy lidí bez domova nebývají vždy jednoduché. Ne pokaždé se totiž do této nezáviděníhodné situace dostali vlastní vinou. Elmer Alvarez žil na ulici už dlouho. A i když hledal způsob, jak se odtud dostat, stále se mu to nedařilo. Když tedy našel na ulici šek, na němž bylo neuvěřitelných 10 000 dolarů, většina z nás by jistě čekala, že si ho ponechá. To byste ho však museli znát. Přátelé tvrdí, že to byl vždy poctivý člověk.

Fotografie: Canva

A tuto poctivost dokázal právě svým následujícím činem. Šek ležel na chodníku v New Havenu v Connecticutu. Nebyl by problém nechat si ho proplatit, ovšem Elmer Alvarez se rozhodl ho vrátit jeho právoplatné majitelce. Tou byla realitní agentka Roberta Hiskieová. Elmer jí ho samozřejmě nevrátil osobně, ale zašel s ním na policejní stanici.

Roberta byla činem muže překvapená

Ta měla samozřejmě z toho, co se stalo, opravdovou radost. Šek totiž omylem vytratila na ulici a tyto peníze by jí rozhodně chyběly. Rozhodla se proto Elmera Alvareze najít a osobně mu poděkovat. Nikdy by ji nenapadlo, že jde o někoho z ulice. Naopak. Očekávala někoho svého formátu, stejně finančně zabezpečeného a v obleku.

Fotografie: Pixabay

Setkání s bezdomovcem, který navíc mluvil anglicky jen velmi špatně, jí proto připravilo obrovský šok. Roberta podobnou situaci znala. V mladém věku totiž skončila i s dítětem na ubytovně s pouhými 400 dolary v kapse. Rozhodla se proto svému zachránci pomoci. Řekla, že si nikdo nezaslouží být bezdomovcem, pokud je s tím možné něco udělat.

Z bezdomovcem šikovným realitním agentem

Roberta se rozhodla, že Elmera Alvareze živořit nenechá. Našla mu byt a zaplatila za něj nájem na dobu 7 měsíců. Zároveň ho však zapsala do školy pro realitní agenty, aby mohl pracovat v její společnosti. Nyní jsou už pracovními partnery a Elmer jí pomáhá s jejími projekty. Aktuálně uvažují nad výstavbou zařízení, které by pomohlo mladým dospělým bez domova. A právě on má navrhnout všechny jeho parametry tak, aby lidem z ulice opravdu vyhovovalo.

Zdroj: YouTube / WTNH News8