Podomácku smíchaná turecká maska pro vyhlazení i těch nejhlubších vrásek

Fotografie: iStock

Pokud se každá žena něčemu chce opravdu vyhnout, tak jsou to s největší pravděpodobností vrásky. Díky těmto trikům můžete oddálit jejich výskyt a také redukovat jejich počet.

U každého člověka se v průběhu několika let začnou objevovat vrásky. Nejprve jsou to vrásky mimické a později i ty, jež vznikají kvůli stáří. Pokud se obáváte výskytu vrásek a rádi byste oddálily období, v němž se u vás začnou vyskytovat, můžete si vyzkoušet několik triků. Další možností jsou také zákroky u odborníků, které už nejsou příliš příjemné a ani levné.

Vznik vrásek čeká každého

Pevná pleť bez vrásek je něco, co by si přál každý, ale zároveň je to těžce dosažitelné přání. Abyste měli pevnou pleť, je dobré ji už od brzkého mládí hydratovat a později začít používat i přípravky, které předchází vzniku vrásek. Dalším možným řešením je využití jednoduchého triku a také si můžete vyzkoušet masáž obličeje nebo obličejovou jógu.

Fotografie: Depositphotos

Recept na přípravek proti vráskám

Pokud si chcete vyzkoušet jakékoliv přípravky, které by mohly oddálit vznik vrásek nebo je alespoň trochu redukovat, připravte si několik surovin. Mezi tyto suroviny patří 3 lžičky jedlé sody, 1 polévková lžíce medu, 4 lžíce skořice v prášku, 1 lžíce oleje s vitaminem E, 4 lžíce mléka. Všechny tyto ingredience promíchejte.

Měla by vám vzniknout pasta, kterou stačí nanést na předem vyčištěný obličej a krk. Jakmile ji nanesete na pokožku, je potřeba ji nechat 15 minut působit. Po uplynutí této doby masku smyjte vodou a naneste hydratační krém. Při používání této masky si můžete být jistí, že po jejím umytí začne být pleť více hydratovaná díky medu a bez škodlivin, o které se postará vitamin E. Skořice v masce redukuje tvorbu mazu, který může být pro některé ženy přítěží.

Maska pro pružnou pleť

Při problémech se vznikem vrásek lze vyzkoušet masku, která obsahuje banán. Díky němu bude vaše pleť déle bez vrásek a také obsahuje vitamin C, který zajišťuje tvorbu kolagenu. Smíchejte si v misce 1 banán menší velikosti, čajovou lžičku pomerančového džusu a čajovou lžičku řeckého jogurtu. Všechny rozmíchané suroviny promíchejte, naneste na pleť a nechte 15 minut působit. V případě, že chcete pleť ještě vyživit a hydratovat, přidejte do masky 1 lžičku kokosového oleje.

Fotografie: Depositphotos

Cviky pro obličej bez vrásek

Nejen přípravky a domácí masky vám mohou pomoci proti vzniku vrásek. Vyzkoušet můžete také obličejovou jógu, která není složitá a cvičit ji můžete kdykoliv, když budete sami. Obličejovou jógu praktikuje již mnoho žen a jsou na nich vidět výsledky. Toto cvičení vás nebude bolet a můžete si zpevnit problémové části na obličeji.

Zdroj: Elle, Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*