Matka s dítětem okrádala lidi na ulici při dotazování na cestu. Video bylo sdíleno jako varování pro ostatní

Fotografie: Pexels

Ve čtvrtek 9. března se kousek od supermarketu stala starší žena obětí krádeže. Zlodějkou se ukázala být matka s dítětem na ruce, která kolem obchodu kroužila.

Operátor videomonitoringu městské stráže města Myślenice si všiml, že žena s dítětem a nějakým papírem v ruce oslovuje kolemjdoucí. Buď prosila o peníze, nebo chtěla ukázat cestu. Dle jeho tvrzení si počínala velmi chytře a obratně. K oběti se přiblížila s kartou s žádostí o finance. Jakmile lidé – většinou senioři – začali vytahovat peníze, žena je během řeči přikryla právě kartou s prosbou. Z peněženky pak vytahovala peníze i po vlastní ose.

Kroužila kolem supermarketu

„Starší žena, která chtěla pomoct, si v tu chvíli vůbec neuvědomila, co se děje. Podle screenshotu je krásně vidět, jak do peněženky oběti míří hned dvoje ruce,“ vysvětluje operátor bezpečnostních kamer. Ten samozřejmě rychle zareagoval a krádež nahlásil sloužícímu strážníkovi. Pachatelka tak byla muži zákona záhy zadržena. „Je třeba zdůraznit, že jde o další případ, kdy se tento monitoring ukázal jako velmi efektivní při odhalování pachatelů.“

„Uplatnil se i při odhalovaní pachatelů krádeží milodarů v kostele, pachatele krádeže jízdního kola zdravotně postižené osoby nebo loupeží v obchodech. Stejně tak je neocenitelný při řešení silničních kolizí,“ uvádí facebookový profil správy města. Tento opakující se incident je tak varováním pro všechny obyvatele a kolemjdoucí bez ohledu na lokalitu. Podvodníci a zloději nikdy nespí a neustále vyhlížejí nové oběti.

Trik s mapou a skupinky

Ač velmi dobře známá, je stále dobře fungující i metoda s mapou. Sedíte u stolku v kavárně, vedle šálku máte i telefon. Najednou se k vám někdo skloní a chce ukázat něco na mapě. Ochotně mu poradíte, přičemž na pár vteřin ztratíte ostražitost. Teprve po jeho odchodu budete pátrat po svém telefonu. Ten ovšem zloděj během návštěvy zakryl právě mapou, odešel tedy se dvěma předměty. Stačí několik vteřin a váš cenný přístroj je tentam.

Zloději si oběti tipují také v obchodech, neokrádají je ovšem sami. Místo toho dají znamení komplicovi venku, který cíl sleduje do metra či tramvaje. Budoucí poškozený si tak není jistý, kde se mu nehoda stala, ani si nevybaví podezřelé chování kohokoli z okolí. Toto se objevuje jak u bank či spořitelen, tak například i u starožitnictví. Lidé sem totiž chodí prodávat cennosti a obvykle odcházejí s hotovostí.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*