Stala se obětí loupeže přímo u sebe doma. Důvěřovala muži, který jí nabídl pomoc

Fotografie: Hippopx

Starší žena se vracela z návštěvy u dcery, když ji před domem oslovil neznámý muž a nabídl jí pomoc. Nakonec zůstala stát před vchodem a bez kabelky.

Kde jinde se cítit bezpečně než u sebe doma? Jaký člověk asi musí být, aby byl schopen okrást starší bezmocnou ženu přímo u dveří jejího bytu, a ještě na Štědrý den? Ve světě se bohužel dějí strašné věci a většinou trpí ti nevinní. Paní Krystyna o tom ví své. Stala se obětí loupeže přímo u sebe doma.

Žena má potíže s pohybem

Paní Krystyna má potíže s pohybem kvůli vážné zlomenině páteře. V každodenním fungování jí pomáhá speciální chodítko, díky němuž může stát na nohou. Navzdory vážným zdravotním problémům se 72letá žena snaží být nezávislá. Vánoce trávila se svou dcerou a na druhý svátek vánoční se vrátila domů hromadnou dopravou.

Když se pomalu blížila ke svému domu, před vchodem ji oslovil muž, jenž jí nejdříve nabídl pomoc. Přestože bydlí v přízemí, zdolat i těch pár schodů je pro ni náročnou výzvou. Sice mu nechtěla být na obtíž, ale rozhodla se využít jeho nabídky. Nebudil v ní žádné podezření. Ochotně jí vzal zavazadla.

Z muže cítila alkohol

Ovšem jakmile k ní přistoupil blíže a podal jí ruku na pomoc, po chvíli z něj ucítila alkohol. Na druhou stranu si říkala, že jsou Vánoce, lidé popíjejí o něco více než normálně. Muž odnesl chodítko a zavazadla ke dveřím bytu paní Krystyny, než žena vystoupala po schodech. Jakmile došla až k němu, strhl jí kabelku a utekl. Nechal ji stát vyděšenou před dveřmi jejího bytu.

Fotografie: Unsplash

„Proč mi to udělal? Měla jsem tam všechno,“ zoufale vypráví okradená žena. „Peníze, občanský průkaz, který jsem si nedávno nechala udělat nový, seniorský průkaz, brýle, telefon.“ Telefon byl pro paní Krystynu velmi důležitý, protože v něm měla spoustu fotografií, jež pro ni mnoho znamenaly. Případem krádeže se okamžitě začala zabývat policie, která varuje všechny, aby nebyli příliš důvěřivý, zvláště jsou-li slabší.

Zdroj: SE

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*