Vánoce trochu jinak aneb netypický vánoční stromeček

Listopad se přehoupl do druhé poloviny a než většina z nás vůbec stačí mrknout, bude první adventní neděle. Pro spoustu lidí je první advent oficiálním začátkem nejkrásnějších svátků v roce – Vánoc. Ve městech se začne rozsvěcet vánoční osvětlení, na každém kroku na nás bude dýchat ta pravá atmosféra, obchody se zaplní vánočními dárky.

Pak už budou Vánoce opravdu za dveřmi. Společně s těmito svátky se  mnozí z vás začnou poohlížet po vánočním stromečku, bez kterého by Vánoce nemohly být Vánoce. Vánoční stromeček je zkrátka nutnost. Všichni jistě známe ten klasický stromečekať už živý nebo umělýozdobený baňkami a svítícími řetězy. Ano, to je nesmrtelná klasika nejen českých Vánoc. Ovšem co kdybyste letošní Vánoce pojali originálním způsobem?

Vánoční stromeček z polštářů

Pokud se nebráníte změnám, vyměňte klasiku za něco mnohem originálnějšího, s čím se u svých známých rozhodně nesetkáte. Připravte se na letošní Vánoce pohodlně. Jak? Máte-li doma přebytek polštářů různých velikostí, slaďte je do jednoho barevného odstínudo jakého záleží jen na vás – a  naskládejte je na sebe. S uspořádáním si vůbec nelámejte hlavu, čím ledabylejší, tím lepší a originálnější. Přijde vám to ulítlé? Možná to trochu šílené je, ale proč se rok co rok držet pořád a těch samých, stejných a do nekonečně se opakujících tradic? Nebojte se vystoupit z řady! Originalita se cení. A vy s navíc užijete opravdu pohodlné vánoční svátky.

Pro milovníky piva

I milovníci piva si o letošních Vánocích mohou přijít na své. Pokud si pochutnáváte na tomto lahodném moku a nechcete bez jeho přítomnosti prožít vánoční svátky, vyrobte si opravdu netypický vánoční stromečekpokud vám to rodina dovolíz flašek od piva. Jestli budou prázdné nebo plné, záleží opravdu jen na vás. Ovšem v případě naplněných flašek by vás to mohlo lákat jednu, dvě možná tři sem tam ubrat. Tak pozor, ať vám potom vánoční stromeček nespadne na hlavu.

Bez knih ani na Vánoce!

Všichni knihomolové zpozorněte! I pro vás můžou být letošní vánoční svátky originální,netypické, ale pro vás zároveň velice příjemné! Pokud rádi čtete, jistě máte doma plnou knihovnu knížek. Nenechte na ně o Vánocích ulpívat prach na poličkách a místo toho je použijte k výrobě stromečku. Jak bude váš stromeček veliký, záleží na počtu knih, které máte k dispozici. Ovšem i menší vánoční stromeček na stolek bude vypadat velice zajímavě. A navíc vám – jakožto zarytým čtenářům – bude připomínat vaši nejoblíbenější činnost.

Obrázek: pixabay.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]