Krutá psí majitelka chtěla psa utratit protože „moc štěkal“. V útulku mu však dali druhou šanci

Fotografie: Slick-o-bot / Public domain

Mnoho lidí si stále neuvědomuje, že pořízení domácího mazlíčka není jen zábava, ale i závazek a starost. Mnoho zvířat pak končí v útulcích kvůli úplným malichernostem.

Tento roztomilý pejsek nesplnil očekávání své majitelky. Podle ní štěkal na lidi a jiné psy. Tedy dělal něco, co byste u psa rozhodně nečekali. Jeho panička se pro ni nepohodlnou situaci snažila vyřešit radikálně. U veterináře požadovala, aby psa utratil. K tomu naštěstí nedošlo. Pes skončil v útulku a časem bude nabídnut k adopci. Podle majitelky útulku však tento pejsek rozhodně neštěká více, než je obvyklé.

Štěká na psy i lidi

Lidé, kteří se starají o opuštěná zvířata, se někdy setkávají s opravdu bizarními situacemi. Stejně jako se to stalo nedávno v útulku Lucie’s Animal Rescue ve Velké Británii. Žena sem přivedla dvouletého Marcuse, křížence patterdale teriéra. Doma ho měla pouhých pět týdnů. Jeho odevzdání do útulku zdůvodnila tím, že „štěká na jiné psy a lidi“.

Majitelku rodinného útulku, Lucii Holmesovou, to zarazilo a vyzvídala, zda se panička snažila tento problém nějak řešit. Jestli byla s pejskem na cvičišti a jestli se pokusila zjistit, jak u psů snižovat míru úzkosti. Bylo jasné, že panička v této věci nepodnikla vůbec nic, a dokonce přiznala, že psa chtěla nechat u veterináře utratit, protože nemá čas takové věci řešit.

Nemohla kvůli tomu spát

Lucie proto ženě nabídla, že by jí s výcvikem pejska pomohla, aby tento problém společně mohly zvládnout. Ta však nabízenou pomoc odmítla. Pejsek tak byl předán plně do péče útulku. Lucie pak příběh tohoto pejska sdílela na facebookových stránkách útulku. Svěřila se, že vůbec nemohla usnout, jak byla na tuto ženu naštvaná. „Psi štěkají. To je to, co dělají,“ nechápala, co původní majitelka od svého psa očekávala.

Myslela si, že pejsek možná štěká více, než je nutné, ale i takové chování se dá řešit, pokud psovi věnujete dostatek času a pozornosti. V případě Marcuse se však ukázalo, že rozhodně neštěká přes obvyklou míru. Rád se seznamuje s novými psy. Pravdou je, že je více úzkostný, ale na tom už majitelka útulku pracuje a Marcus prochází výcvikem, aby mohl být brzy předán do nové milující rodiny.

„Předpokládám, že štěkal na jiné psy, protože je chtěl pozdravit a komunikovat s nimi… Jako všichni psi,“ připojila Lucie svůj pohled na situaci. V útulku se totiž nijak agresivně neprojevuje a štěká jen hravým způsobem. Je velmi poslušný a určitě bude novým majitelům dělat jen radost. Zveřejněním příběhu chtěla paní Holmesová apelovat na majitele psů, aby počítali s tím, že pes není hračka. Bude od vás vyžadovat určitý čas a pozornost. Proto by si každý měl dobře rozmyslet, zda má dostatek času a chuti k tomu, aby se mazlíčkovi mohl věnovat.

Zdroj: The Animal Club

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]