Bojíte se stříhat psovi drápky? S našim návodem to zvládnete!

Také se vždycky klepete víc než váš knírač, když mu máte ostříhat drápky? Problém jsou zejména pejsci, kteří je mají černé a nelze tak snadno odhadnout, kde až můžete stříhat. Stejně tak je problém, pokud se váš pejsek bojí a nenechá si drápky jen tak zastřihnout.

Řada lidí používá pro zkracování drápků brusku, ale ne každý pes má rád hluk, který se z ní šíří. Proto často používáme kleštičky a nůžky na drápky.

Proč je důležité zastřihávat drápky?

Pokud slyšíte, jak váš pes chodí po podlaze a klepe o ní drápky, je nejvyšší čas mu je zastřihnout. Když se pes dotýká drápkem tvrdého povrchu, zatlačuje se mu zpět do nehtového lůžka a je to pro něj velmi bolestivé. V některých případech nutí tato chůze psa kroutit se na stranu, což časem způsobuje artritidu. Drápky psovi zastřihávejte pravidelně, jakmile dorostou do potřebné délky.

Co je uvnitř nehtů vašeho psa?

Než se pustíme do návodu, jak drápky psa ostříhat, měli byste něco o nich vědět. Pod nehtem je nehtové lůžko, které se velmi rychle prokrvuje. Pokud budete drápky zastřihávat neopatrně, toto nehtové lůžko můžete poranit. Psovi bude téct krev, což je rovněž nesmírně bolestivé a příště už vám nemusí důvěřovat, že to zvládnete bez poranění.

Postup

Při zastřihávání světlých drápků to zvládnete jedním tahem. To však u černých drápků nejde vždy. Vhodné je psa postavit na stůl či nějaký pultík. Packu psa chyťte do ruky a drápek si prohlédněte, abyste viděli, kde má nehtové lůžko. Vezměte do ruky kleště pro stříhání drápků a každý z nich zastřihněte jen malý kousek tak, abyste jej neustřihli příliš blízko nehtového lůžka. Takto postupujte na všech packách. Na závěr mu můžete drápky ošetřit vazelínou.

Aby byl postup lépe viditelný, můžete shlédnout rovněž video, kde vidíte názornou ukázku.