Veterán měl na sklonku svého života jediné přání. Na poslední chvíli se mu ho na nemocničním lůžku podařilo splnit

Fotografie: Depositphotos

Bývalý mariňák, který sloužil ve Vietnamu, byl na smrtelné posteli, když vyslovil své poslední přání. Chtěl vidět svého pejska.

Pes je opravdu nejlepší přítel člověka. Je to věrný společník, který je s páníčkem v dobrém i zlém. John Vincent byl přijatý do paliativní péče pro veterány, a tak se musel rozejít se svým milovaným psem Patchem. Šlo o pětiletého jorkšírského teriéra. Vzhledem k tomu, že v blízkosti neměl rodinu, musel psa předat službě na ochranu zvířat. Věřil, že tam se o něj opravdu dobře postarají.

Moc času mu nezbývá

John na tom se svým zdravím není příliš dobře. Toho si je vědom i personál z paliativní péče, kde se vysloužilý mariňák nachází. Amy Neal, sociální pracovnice, která má Johna na starosti, se ho proto zeptala, zda má muž nějakou poslední vůli. Jeho odpověď byla zcela jednoduchá. Muž chtěl ještě naposledy vidět svého psího parťáka, po kterém se mu stýská. Pracovníky nemocnice toto přání dojalo.

Fotografie: Pexels

Personál nemocnice se rozhodl, že toto přání muži splní. Stačilo se jen dohodnout se stanicí, kde byl umístěný pejsek. Ředitel této organizace přijal žádost a hned se svými kolegy udělal vše, co bylo v jeho silách, aby přání starého muže mohl splnit. Podle jeho slov to bylo snadné a setkání nestálo nic v cestě. Stačilo se jen dohodnout a zorganizovat návštěvu v nemocnici, kde muž ležel.

Muž byl velmi dojatý

Členové týmu přivedli Patche do hospice. John byl opravdu velmi dojatý, když znovu viděl svého čtyřnohého přítele. Se svým pejskem si povídal a byl moc rád, že ho opět vidí. Ostatně i na pejskovi bylo vidět, že svého páníčka vidí moc rád, a svoji náklonost mu dával najevo. Podle zaměstnance služby na ochranu zvířat Patch asi tušil, že se bude dít něco takového. Prý byl při jízdě neklidný.

Fotografie: Freepik

Když se prý blížili k nemocnici, propadl emocím. Prý začal fňukat a vypadalo to, že se na nadcházející čas opravdu velmi těší. Bylo to dojemné shledání dvou velmi dobrých přátel, kteří si rozumí. John prozradil, že si pejska adoptoval a pojmenoval ho podle skvrny na srsti. Prý se mu líbilo, že byl nejmenší z vrhu. To mu prý umožňovalo, že ho s sebou mohl brát na výlety na motorce.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]