Seznamte se s nejučenlivější kočkou na světě. Dokáže triky, které by jí mohl kdejaký pes závidět

Fotografie: Freepik

Většina lidí si pořizuje kočky jako domácí mazlíčky a otázkou výcviku se nezabývá. Vrcholem jejich výchovy je pak naučení kotěte na kočičí záchod. Nicméně i ony mají potenciál, jak dokazuje Didga.

Když si před osmi lety Robert Dollwet adoptoval z útulku malé kotě, jistě netušil, že se záhy stane hitem internetu. Malá kočka, kterou pojmenoval Didga, se ovšem velmi ráda učila všemu novému, což vedlo k experimentu – vychovat kočku jako psa. A možná k údivu všech přihlížejících, se tento experiment povedl. Didga je jistě tou nejtalentovanější kočkou na světě a svými triky si vysloužila miliony zhlédnutí svých videí a zároveň poctivých 234 tisíc stálých odběratelů na kanálu Youtube.

Fotografie: Unsplash

Jak se kotě z útulku zapsalo do Guinnessovy knihy rekordů

Život kočky s netradičním jménem – Didga nezačal vůbec šťastně. Jako malé kotě ji zachránili pracovníci zvířecího útulku, kde musela zůstat. Ovšem záhy ji potkala nová šance v podobě Roberta Dollweta, který ji adoptoval.

Tento výjimečný muž si po nedlouhé době uvědomil její potenciál a začal ji trénovat stejně, jako psa. Jeho úsilí a trpělivost se vyplatila. Dnes má Didga přes milion fanoušků na sociální síti Facebook, miliony zhlédnutí na serveru Youtube či zápis v Guinnessově knize rekordů.

Fotografie: Freepik

Současný majitel kočky – zmiňovaný Robert Dollwet – totiž pracoval řadu let jako kynolog pro americkou armádu. Specializoval se na výcvik služebních psů a platil za odborníka na jejich chování. Později trénoval zvířecí „herce“ pro televizní a filmový průmysl, a následně pomáhal s výchovou a převýchovou domácích mazlíčků „slavných a bohatých“ přímo v Malibu. Jeho (zatím) posledním působištěm je od roku 2012 Austrálie, kde rovněž adoptoval svojí talentovanou kočku.

Didga je nejtalentovanější kočka na světě

Dnes devítiletá kočka právem získala titul největšího světového talentu. Její kousky baví celý internet. Didga například vykonává potřebu do běžné toalety (a ještě po sobě splachuje), zvládá základní i pokročilé povely (zacouvej, uhni doprava, uhni doleva, sedni si, lehni si, dělej mrtvou, apod.) a je držitelkou zmiňovaného světového rekordu. Ten získala za jízdu na skateboardu v nejdelším lidském tunelu. Za jejím úspěchem však stojí usilovná píle a měsíce zkoušení.

Robert Dollwet v jednom ze svých výukových videí popsal, jak náročné je trénování kočky v porovnání se psem. Při tréninku psa musíte postupovat pomalu, postupně. Avšak při tréninku kočky musíte postupovat tisíckrát pomaleji a být značně trpělivější.

Právě nedostatek vytrvalosti a trpělivosti vede většinu lidí k tomu, že své kočky a kocoury vůbec netrénují, což je škoda. Robert rovněž dodává, že by se lidé měli zamyslet nad způsobem, jak zvířata pořizují – vhodnější je podle něj adopce z útulku, která opuštěným zvířatům zajistí milující domov.

Zdroj: YouTube / CatManToo