Huskymu zemřela milovaná babička. Jeho reakce na hřbitově ukazuje pravé psí emoce k lidem

Fotografie: Depositphotos

Na internetu se objevilo video, na kterém pes zjevně „pláče“ u hrobu babičky svého majitele. Husky vzlyká a třese se, jeho reakce je opravdu velmi silná.

Když babička zemřela, rodina ji oplakala. Ale pes Wiley byl možná ten, kdo truchlil nejvíc. Jednoho dne se majitelé Wileyho rozhodli vzít ho na hrob své babičky. Wileyho reakce je něco zcela neobvyklého. I když psi mohou být emocionální z mnoha důvodů, včetně ztráty milované osoby, je těžké si představit, že by plakali. Video získalo více než 9 milionů zhlédnutí na YouTube a reakce se různí.

Pes těžce dýchal

V krátkém videu můžeme vidět, že pes si lehl na babiččin hrob. Pak začne těžce dýchat. Skoro to může vypadat, že má problémy se správným dýcháním. Muž poplácá psa a snaží se ho uklidnit. Taky nám chybí,“ slyšíme pak říkat ženu smutnému psovi, jako by ho chtěla podpořit a ukonejšit.

Reakce se různí

Majitelé video sdíleli na YouTube. Bylo to v roce 2013, ale lidé jsou stále ohromeni reakcí psa u hrobu. V době psaní tohoto článku měl klip více než 9 milionů zhlédnutí. Více než 4 000 lidí zanechalo komentáře a je široce diskutováno, zda pes skutečně reaguje kvůli své mrtvé babičce, nebo zda kýchá.

„Proto miluji psy víc než lidi, psi jsou věrní a nikdy vás nepodrazí,“ píše jeden z uživatelů na YouTube. „Tak smutné… Objala jsem svého psa asi padesátkrát poté, co jsem se na tohle video podívala,“ píše další. Mnoho z více než 200 komentářů vychvaluje psí věrnost. Ne všichni to však vidí stejně.

Fotografie: Pixabay

„Vypadá to na alergickou reakci,“ píše jeden z komentujících. Jiní také naznačují, že pes může mít nějakou nemoc nebo že provádí jakési obrácené kýchání. Někteří se domnívají, že celá věc je podvod.

Věří, že jde o upřímnou reakci

Bez ohledu na to, co lidé píší, Wileyinův majitel tvrdí, že mu to pomáhá zvládat. „Nejsem veterinář, takže nemůžu říct, jestli kýchá obráceně… Můžu vám říct, že to nikdy předtím nedělal a nedělá to ani teď,“ stojí v komentáři na YouTube od majitele psa. „Možná si jeho počínání antropomorfizuji, ale rozhodl jsem se tak vyrovnat se ztrátou.“

Co si o chování psa myslíte vy? Oplakává pes skutečně svou milovanou zesnulou babičku, nebo jen kýchá? Podívejte se na video níže a posuďte sami.

Zdroj: Animalchannel

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]