Malý chlapec nechal svého pejska před útulkem s bednou plnou hraček a srdceryvným dopisem

Fotografie: Unsplash

Existuje spousta důvodů, proč lidé nechávají své psy v útulcích pro zvířata. Ten, který měl malý mexický chlapec jménem Simon, byl však ten nejdojemnější ze všech. „Až vyrostu, vrátím se pro něj,“ napsal.

Když přišli jednoho rána pracovníci zvířecího útulku v hlavním městě Mexika do práce, našli přede dveřmi plastovou přepravku se zvláštním obsahem. Uvnitř sedělo uprostřed svých oblíbených dek a hraček malé bílé štěně a rozhlíželo se smutným psím pohledem. Vedle pejska nalezli také dopis psaný dětskou rukou, v němž stálo vysvětlení, proč se malý psík do útulku dostal. Zaměstnanci pak rozjeli mediální kampaň na vypátrání malého psího páníčka.

Často pláče, protože má hlad

Chundelatého bílého pejska nalezli lidé z útulku v plastové krabici, kde měl také deky, polštářky a hračky. Ve španělsky psaném dopise jeho malý majitel vysvětluje, proč svého psa dává pryč, žádá ošetřovatele, aby s ním zacházeli laskavě a vysvětluje, že se pro psa vrátí.

Fotografie: Freepik

Musím tě opustit, Simone,“ píše v dopise malý chlapec, který pejska zanechal před vstupem do útulku. „Je to můj pes. Nechci, aby ho můj otec bil,“ připojuje vysvětlení, ze kterého mrazí. A dopis pokračuje: „Hodně pláče, protože nemá žádné jídlo. Nechávám ti své úspory na tortilly. Nebijte ho, protože můj táta ho hodně bil. Simon hodně jí. Nedávejte ho pryč, až vyrostu, vrátím se pro Simona.

Za nějakou dobu přišel hoch svého psa navštívit. Trefil se ale do špatné chvíle, protože byl právě u veterináře na vyšetření. Poté nechal v útulku druhý dopis a několik drobných mincí. Píše: „Simone, chybíš mi. Řekli mi, že tě vzali k veterináři. Nechám ti tři pesos na tvou tortillu.“

Útulek majitele respektuje a pejsek zůstal u majitelů

Provozovatelé útulku zveřejnili příběh pejska Simona, jeho fotografie i dopis, který napsal jeho malý majitel. Nebylo to ale proto, aby Simonovi našli nový domov, ale aby vyhledali dítě, kterému pes patřil. Chtěli se spojit s jeho rodinou a situaci vyřešit. Po zveřejnění příběhu však odmítá jednu žádost o adopci Simona za druhou.

Fotografie: Pixabay

Simon má majitele. Dočasný domov nehledáme,“ napsali pracovníci útulku na svůj facebookový účet. „Buďte všichni tak laskaví, a respektujte Simona i jeho majitele. Chceme jen najít to dítě, abychom si promluvili s jeho rodinou,“ stálo v příspěvku.

https://youtu.be/_Fn2GySerVg

Majitelé útulku nechali psíka u sebe. Svůj nový život si Simon velmi užívá. Hraje si s psími kamarády a čas od času se sejde se svým páníčkem, který ho tu často navštěvuje a nosí mu drobné na tortilly, které má pejsek velmi rád.

Zdroj: Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]