Řidič fekálního vozu náhle zaslechl nářek ozývající se z potrubí. Ani na vteřinu nezaváhal a rozhodl se jednat, nyní je z něj hrdina roku

Fotografie: Freepik

Někdy může život zachránit i jedna prostá věc, kterou je všímavost. Stačí nebýt lhostejný ke svému okolí a mohou se dít opravdové zázraky.

Pokud se pořádně rozhlédnete okolo sebe, určitě najdete způsob, jak někomu pomoci. A nemusí to být vždy jenom lidé. I zvířata dokážou zoufale naříkat a plakat tak, že nad tím usedá srdce. A to vám může jistě potvrdit i řidič fekálního vozu Svenne Olsson. I když nejde právě o vyhledávané povolání, faktem zůstává, že právě tito odborníci jsou mnohdy těmi jedinými, kdo může nahlédnout do útrob kanalizace.

Překvapení ve starých odpadních trubkách

Fekální vozy totiž nemusí být jen ty, které se zabývají výcucem splašků z kanalizace. Mnohdy mají v sobě zabudováno i vybavení, které jim dovoluje monitorovat situaci uvnitř.

Obvykle se používá pro nápravu nejrůznějších poškození, protože pokud je trhlina nebo třeba přerušení potrubí zaznamenáno včas, lze tak předejít mnohem závažnějším následkům. Někdy však stačí pouze to, když se do potrubí podívají.

Fotografie: Pixabay

Zoufalý nářek Svenna upozornil na problém

Původně tu Svenne Olsson neměl už co na práci, jeho směna byla totiž u konce. Pak však z potrubí zaslechl zvláštní zvuky. Nebyl si jistý, co je vydává, ale jedno bylo jisté – určitě šlo o živé stvoření.

Nejdříve se s pomocí dalších dělníků ze stavby pokoušel zdroj zvuků identifikovat postaru. Ale když ani přes největší snahu nedokázali do útrob potrubí proniknout, přišla ke slovu moderní technologie.

Fotografie: Pixabay

Hádáte správně. Svenne Olsson se rozhodl využít kameru ve svém voze a zjistit, co se v potrubí ukrývá. Musel postupovat velmi opatrně, aby zvířeti, které vydávalo ten zoufalý zvuk, nijak neublížil. To bylo totiž to poslední, co v dané situaci chtěl. Metr po metru se posunoval starým potrubím, až konečně narazil na to, co hledal.

Vyplašená kočka před kamerou utekla

Rychle tak odhalil, že podivné zvuky vdává malá, hubená kočička. Nikdo netušil, jak se do potrubí dostala a co bylo ještě horší, nebylo jasné, jak se k ní dostat, aby jí bylo možné pomoci. Potrubí se totiž nacházelo dva metry pod zemí. Pro začátek tedy vhodili dolů alespoň jídlo, aby nepošla hlady a přemýšleli, co by měli dělat dál. Svenne Olsson se znovu rozhodl zkontrolovat situaci prostřednictvím kamery.

Fotografie: Unsplash

Kočka se jí však lekla a zacouvala ještě dál do potrubí. A to ji nakonec zachránilo. Podařilo se jí totiž propadnout do staré studně, kterou stačilo jen odkrýt a nebohé zvíře vyprostit.

Nebylo tedy nutné kopat, což bylo dobře, protože nikdo neví, jestli by se ke zvířeti dostali včas. Kočička tak může za svůj život vděčit nejenom pohotovému řidiči fekálního vozu, ale bezpochyby i šťastné náhodě.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]