Skutečná psí věrnost. Oddaný pes čekal na svého pána před nemocnicí celý týden. Jeho reakce, když se znovu setkali, vás zaručeně dostane

Fotografie: Freepik

Na internetu se šíří video o věrném psovi, jehož oddanost svému majiteli zasáhla srdce lékařů i široké veřejnosti. Je to důkaz toho, že i psí láska umí být velmi silná a že i zvíře dokáže vycítit, když se něco špatného děje jeho majiteli.

Ve začalo 14. ledna, kdy se Cemal Senturk z tureckého Trabzonu cítil špatně a jeho dcera Aynur Egeli zavolala pro lékaře. Muž byl transportován do nemocnice, ale neměl tušení, že sanitku po celou dobu sledoval jeho malý bílý pes jménem Boncuk.

Fotografie: Freepik

Ihned po příjezdu lékařů vycítil, že je něco špatně a nechtěl nechat svého pána samotného. Když viděl, jak jeho milovaný majitel zmizel za zavřenými dveřmi budovy, pes se posadil ke vchodu a trpělivě čekal na jeho návrat.

Fotografie: Freepik

Každý den ve stejný čas

Rodina jeho majitele jej samozřejmě sháněla a snažila se jej udržet doma, ale všechny jejich pokusy selhaly. Vždy v 9 hodin ráno si Boncuk sedl na své místo u dveří nemocnice a držel tam službu až do pozdního večera. Pes samozřejmě také upoutal pozornost nemocničního personálu a obyvatel města, kteří ho začali krmit.

„Nikdy nechodí dovnitř, jen trpělivě čeká u vchodových dveří,“ uvedla jedna ze sester v nemocnici. Také se ukázalo, že je pes velmi přátelský, ale nikoho neobtěžoval nebo neohrožoval.

https://twitter.com/i/status/1351967189214101508

Dlouho očekávané setkání

Lékaři se nad psem slitovali, a nakonec pustili Boncuka do Cemalova pokoje. Při pohledu na svého pána pes okamžitě ožil – poprvé za několik dní mu zazářily oči a šťastně vrtěl ocasem. Sám jeho majitel později uvedl, že psa má již devět let a nikdy od sebe nebyli pryč ani na jediný den. I jemu jeho věrný přítel chyběl a když se dozvěděl o jeho každodenní přítomnosti před nemocnicí, byl upřímně dojatý.

Naštěstí byl Cemal po týdnu propuštěn z nemocnice domů. Všichni doufají, že už takto nikdy nebudou muset být znovu odděleni a majitel i pse se budou v budoucnu těšit dobrému zdraví.

Zdroj: UberAlles

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]