Solidarita milionáře z USA dojala mladou pracující matku samoživitelku

Tento příběh je spojen s americkým milionářem Marcusem Lemonem, který ve Spojených státech, tedy v USA, pomáhá především menším podnikatelům k prosperitě a růstu. Marcus rovněž ví, že je potřeba si náležitě vážit pracovitých a zodpovědných zaměstnanců, ke kterým chová velkou úctu. V roce 2015 poznal v jednom ze sponzorovaných podniků mladou matku Tami Forbesovou. Ta i přesto, že měla doma malé děti, musela pracovat minimálně pět hodin denně.

Neefektivní systém sociálních dávek a seznámení s Marcusem

Tami pracovala den co den velice houževnatě, aby jako samoživitelka své tři děti uživila. Americký systém poskytování sociálních dávek pro rodiny s dětmi totiž v zemi velice vázne. Matky dostanou na mateřské dovolené velice nízký příjem. Zaměstnaná byla Tami v obchodě Key Lime Pie.

Ve firmě se starala o nespočet činností a její plat činil pouhých 300 dolarů týdně. Tato částka však mladé matce na pokrytí všech nákladů bohužel nestačila, a tak si k této práci musela najít ještě jeden přivýdělek. Začala docházet do jistého podniku jako noční servírka. To ale znamenalo velký problém, protože měla doma malé čerstvě narozené dítě. Pak ale poznala Marcuse, který ji oslovil s neuvěřitelnou nabídkou.

Mateřská dovolená a velká pomoc od amerického milionáře

Tami se v podstatě se svým příjmem nemohla uchýlit k tomu, aby byla pouze doma o podpoře z mateřské dovolené. Proto pracovala do úmoru den co den. Ale jen do té doby, než k nim do obchodu zavítal Marcus.

Příběh ženy již velice dobře znal, a tak se rozhodl mladé pracující matce pomoci. Tami přislíbil až šesti měsíční plat s tím, že by měla odejít na mateřskou dovolenou a věnovat se plně svým malým dětem.

To ale nebylo všechno, ženě bylo taktéž přislíbeno, že po návratu z mateřské dovolené na ní bude čekat až 1000 dolarů týdně a vedoucí místo ve firmě, kde nyní pracuje. Žena byl v šoku a nemohla uvěřit tomu, co se jí v životě přihodilo. Měla pocit, že se jí zdá pouze krásný sen. Se slzami v očích samozřejmě vše od muže přijala a nyní si užívá svých potomků a těší se na novou pozici v zaměstnání. Skutečně dojemný příběh lidskosti, solidarity a porozumění.

Fotografie: Share the profit

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]