Věrný pes čekal na páníčka před dveřmi nemocnice několik dní

V historii lidstva je pes velmi důležitý a v podstatě nezastupitelný společník. Po boku člověka chodil před desítkami tisíc let, a ne jinak je tomu i dnes. Avšak v dnešní moderní době se stávají psi plnohodnotnými členy rodiny, kteří dostanou ten nejvyšší komfort. Každá mince má ale dvě strany. Vedle těch skvělých a starostlivých páníčků najdeme i takové, kteří psům pouze ubližují.

To nakonec tyto nebohá zvířata může dovést do útulku, kde hledají novou šanci na lepší a láskyplnější život. Neuvěřitelný je fakt, že i v duši zlomení psi dávají lidem stále novou a novou šanci. Dá se tak říct, že psí srdce je vlastně neskutečně dobré a obrovské, vejde se do něj celý svět.

Kampaň v Argentině cílí na roli psů v životě lidí

Když zhlédnete přiložené video, bude vám jasné, proč jsou psi tak výjimeční. Jedná se o reklamu, která dokumentuje vztah staršího pána už v důchodovém věku a malého psa, který je mu věrným společníkem. Vše konají spolu a mají krásný vztah. Když ale dojde k tomu, že muži se náhle přitíží, pes najednou zbystří.

V momentu, kdy staříka veze sanitka do nemocnice, pes neváhá a odhodlaně běží za vozem. V předsálí zdravotnického zařízení pak čeká v koutě a smutně hledí do země. Věrně očekává svého pána. Je to dojemná scéna, která vás nenechá chladnými. V nemocnice však nevychází jeho milovaný páníček. Na vozíku s rodinou vyjíždí mladá žena, které po náhlé smrti starého muže transplantovali jeho játra. Byl totiž dárce, orgánů.

Když pes uvidí mladou ženu na vozíčku, cítí něco mimořádného. Má nejspíš nutkání přiběhnout, a tak se za neznámou ženou šťastně vydává. Že by skutečně cítil svého pána i skrz neznámého člověka? I to je možné. Psi dokážou lidi stále v mnohém překvapovat. Jsou velice chytří a citliví. 

Smutný osud psů v útulku

Nyní se navrátíme tak trochu k tématu psů v útulku a přemístíme se do Severní Karolíny, kde žije Tammy Graves, muž, jenž má velkou oblibu v psech. Miluje je a rád jim pomáhá. Proto se rozhodl v tamějším útulku vypomáhat. Občas smutné psy i fotí do inzerce. Třeba si jich všimne nějaký laskavý člověk a dá jim péči, kterou si skutečně zaslouží.

Tammy se také snaží na sociálních sítích šířit jakousi osvětu ohledně opuštěných pejsků. Jeho poslední příspěvek s fotografií jednoho z opuštěných psů zněl nějak takto: „To se stává, když majitelé odvezou své čtyřnohé mazlíčky do útulku. Ještě včera se tento pes probudil na gauči, dychtivě čekal od svého pána na snídani a těšil se na společný výlet do parku, nebo lesa.

Dnes však přivezl ten milovaný páníček tohle nebohé zvíře sem, mezi dalších 275 psů, kteří jsou zavření v kotcích a nevědí, zda ještě dostanou svou druhou šanci na lepší život.“ Pravdou je, že mnoho lidí si pořizuje psa bez rozmyslu a pak jej prostě nezvládají. Nakonec to skončí nemile pro zvíře, nikoliv pro dotyčného člověka. Výběr psa nemůže být lehkovážný. Je potřeba tento krok velmi dobře zvážit. 

Fotografie: Youtube

Zkušená babička rozhodně ví, co nám na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuch... [Více o autorovi]