Nevinná fotografie způsobila dívce velké problémy. Ředitel ji nechal vyloučit ze školy

Fotografie: Freepik

V amerických médiích se objevil neobvyklý příběh patnáctileté Kayly Kenneyové. V den svých narozenin si oblékla pěkný duhový svetr. Její matka pak fotografie z oslavy uveřejnila na sociálních sítích. To, co následovalo potom, rozum nebere.

Nepochopitelné vyloučení dívky ze školy

Kayla oslavila své patnácté narozeniny a od matky dostala dort, který byl stejných duhových barev, jako její svetr. Když pak žena zveřejnila fotografii své usmívající dcery s barevným dortem na Facebooku, nestačila se divit tomu, co následovalo. Následující den dostala informaci od ředitele školy, že je Kayla vyloučena. Nebyl však uvedený žádný důvod. Rodina se tedy rozhodnutí velmi podivovala.

Křesťanská škola s pravidly?

Později vyšlo najevo, že řediteli školy se nelíbilo prezentování Kayly na fotografii. Měla totiž na sobě duhový svetr a před sebou dort ve stejných odstínech. Vše bylo vyloženo jinak, než bylo myšleno. Ředitel ve vylučovacím dopise rodičům sdělil, že uznávání leseb a gayů je proti hodnotám příslušného vzdělávacího zařízení, které je zaměřeno křesťansky.

Všichni si totiž automaticky mysleli, že Kayla svým oděvem a přístupem bojuje za práva LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů) a dává své názory veřejně na obdiv, protože je jedna z nich. Avšak to vůbec nebyl Kaylin záměr, chtěla si jen v rodinném kruhu oslavit narozeniny.

Fotografie: Freepik

Skupina LGBT a jejich cíle

Skupiny LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů) se vyskytují po celém světě a bojují za práva těchto lidí, kteří jsou jiné orientace. Často jsou označovaní barevnými vlajkami, přičemž každý odstín má odlišný význam.

Původní vlajka měla 8 barev

  • růžová: přestavuje sexualitu
  • žlutá: záři slunce
  • oranžová: zdraví
  • červená: život
  • zelená: přírodu
  • tyrkysová: umění
  • fialová: duši
  • indigová: harmonii

Momentálně používají představitelé LGBT vlajky, které mají šest barev (bez růžové a tyrkysové). Právě několik výše uvedených odstínů měla na svém svetru i Kayla a byly vidět i na narozeninovém dortu. Šlo přitom o nevinné sladění oděvu a dezertu. Mělo ovšem dalekosáhlé důsledky.

Fotografie: Freepik

Škola učinila i veřejné prohlášení médiím

Aby škola po vyloučení Kayly zabránila spekulacím, dokonce uvedla prohlášení do místních televizních médií. V něm kromě jiného stálo to, že studentka opakovaně porušovala kodex soukromé školy a duhové barvy byly jen poslední kapkou. Rodiče dívky ovšem dodnes nechápou diskriminační chování vůči jinak orientovaným lidem, i přesto, že jejich záměr nebyl upozornit na LGBT.