Sedmnáctiletý mladík tragicky zemřel. Příčinou smrti byly hrátky, které raději sami doma nedělejte

Fotografie: Freepik

Nezvedal telefon, neodpovídal na zprávy. Ustaraný kamarád se rozhodl zajít do domu svého přítele, kterého však nalezl mrtvého.

Teenager trávil čas sám a věnoval se oblíbené autoerotice, neváhal zkoušet i drsnější nebo méně známé metody ukájení. To se mu však stalo osudné, přítel jej našel na podlaze jeho ložnice. I přes okamžité volání záchranky, mohli záchranáři po příjezdu už jen konstatovat smrt.

Nereagoval na volání ani textovky

Často se setkávali a trávili spolu volný čas, proto bylo kamarádovi Joshuy Deaconovi zvláštní, že mu neodpovídá na volání ani textovky. Neváhal proto kontaktovat sociální službu a vydal se k domu přítele, aby zjistil, co s ním je. Pohled, který se mu naskytl na podlaze ložnice, jej vyděsil. Joshua ležel na podlaze a nedýchal, proto okamžitě zavolal záchrannou službu, po jejím příjezdu však lékaři pouze konstatovali smrt udušením při autoerotických hrátkách.

Fotografie: Freepik

Smrt udušením

V případě 17letého mladíka šlo o formu sebeukájení za pomoci technik, které omezují přívod vzduchu, což přináší pocit vzrušení, ale také obavy z možného udušení. Podle vyšetřovatele Tammyho Fullwooda byla právě tato praktika pro Joshuu fatální, protože tyto autoerotické hrátky mohou vést k smrti. V mobilním telefonu, který ležel v blízkosti těla, byla načtená pornografická webová stránka, která vedla vyšetřovatele k tomuto zjištění kromě nasbíraných důkazů na místě. Došlo k smrti udušením, ani při rychlejším zásahu lékařů Joshuovi nebylo pomoci.

Smutný a osamělý mladík

Právě v historii telefonu vyšetřovatel narazil na dotazy ohledně škrcení nebo dušení při pohlavním styku. Joshua navíc jevil známky sebepoškozování, což ve vyšetřovateli vzbuzovalo dotazy ohledně možné sebevraždy, byť v tomto konkrétním případě na ní nic nepoukazovalo.

Podle Sarah Murphy, zástupkyně policejního lékaře, byl Joshua jejími slovy „roztomilý mladý muž, na kterého mohli být rodiče hrdí“. Ani podle ní nic nenasvědčuje, že by se jednalo o sebevraždu, byť jeho přítel potvrdil, že několik dní před touto nehodou byl posmutnělý a cítil se osaměle. Dokonce nejevil zájem o dění kolem a polehával na pohovce. Zkoušel i brát nějaké léky, „snad z nudy,“ dodal kamarád oběti.

Fotografie: Freepik

Autoerotická asfyxie

Bez přímých důkazů o sebevraždě se vyšetřovatel a lékařka přiklánějí k závěru, že příčinou úmrtí mladého muže byla autoerotická asfyxie. Dr. Murphy navíc potvrzuje, že tento případ není při těchto praktikách ojedinělý. Ne vždy je tak autoerotika zcela bezpečnou a neškodnou zábavou. Dr. Murphy navíc odkazuje na další dva případy autoerotické asfyxie, které byly popsány v časopise Forensic Science, Medicine and Pathology v březnu 2017 a skončily také smrtí zúčastněných. V obou případech se jednalo o erotickou rekvizitu, která byla použita, došlo však k udušení vlivem nedostatku kyslíku při vzestupujícím orgasmu.

Zdroj: Stokesentiel WS

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]