Pes se stal dokonalým ranním budíčkem. Záznam z domácí kamery skvěle pobaví

Fotografie: Freepik

Tohle video se stalo hitem na internetu. Mladí Američané se rozhodli do své ložnice nainstalovat kameru, aby mohli zvěčnit svého neodbytného pitbula Greye. Ten je s železnou pravidelností budí každé ráno kolem páté hodiny. Na záznam se můžete podívat společně s námi. Jistě vás pobaví.

Živý budíček, který se nenechá odbýt

Pokud máte doma čtyřnohého mazlíčka a má podobu pejska, určitě pocitům mladých Američanů porozumíte. Jejich psím kamarádem je pitbul Grey, který se naučil každé ráno budit a vítat své páníčky v ložnici. Přiložené video mapuje dva časové úseky.

Poprvé šel pes budit své majitele kolem 4:57. Evidentně se jim ještě nechtělo z postele, a tak nakonec rezignoval a odešel. Když v tom Grey přichází zhruba za 20 minut znova. Nyní se nenechává odbýt a tentokrát rezignuje páníček. Také by se vám líbil takový ranní budíček, nebo máte snad lepší?

Americký pitbulteriér a jeho popis

Tento záznam jen dokazuje to, jak jsou psi chytří. Pojďme se ale podrobně podívat na rasu americký pitbulteriér, kterého mají mladí Američané doma. Tito pejskové mají velmi statnou stavbu těla. Jsou štíhlí, avšak svalnatí. Pitbul má zpravidla velmi milou povahu, bývá ovšem i dobrým hlídačem. Dokáže zmapovat velmi dobře vše, co se kolem děje.

Takové zvíře potřebuje pevné vedení a správnou výchovu. Pitbulové pak nejsou vhodní k úplným začátečníkům. Pro jejich výcvik jsou důležité již nějaké zkušenosti.

Fotografie: Freepik

Jaký pes je vhodný pro začátečníky?

I když se vám zdá Grey na videu roztomilý a zvažujete pořízení stejného plemene, určitě si toto rozhodnutí promyslete, pakliže jste ještě žádného psa nevychovávali. Pitbulové nejsou pro každého.

Začátečníci se mohou porozhlížet například po pudlovi, mopsovi, nebo boloňském psíkovi. Tyto rasy nejsou na výchovu nijak náročné a mají mírumilovnou povahu.

Fotografie: Freepik

Kde psa vybírat a čeho se vyvarovat?

Našli jste si vysněného pejska? Pak si prověřte jeho původ, v případě, že chcete opravdu čistokrevné zvíře. Pejskové z útulku si také zaslouží druhou šanci, musíte ovšem počítat s tím, že někteří za sebou mají trpkou minulost. A rovněž jejich genetické předpoklady nejsou jisté.

Rozhodně se vyvarujte koupi čtyřnohého mazlíčka z podezřelých chovů a množíren. Jakmile natrefíte na jakési nelegální a neetické praktiky, určitě je ohlaste. Můžete tak zachránit celou řadu psích životů.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]