Při rekonstrukci domu našli za krbem dopisy z 30. let. Příjemce neznali ani původní majitelé

Fotografie: Vyacheslav Argenberg / Creative Commons / Attribution 4.0

Opravdu mimořádný nález se povedl manželům, kteří se pustili do rekonstrukce více než 100 let starého domu. Historie na ně čekala za krbem.

Deník UPI informoval o manželském páru, jenž při rekonstrukci narazil na 100 let staré dopisy. Jejich adresát je však tajemný a nikdo netuší, o koho by se mohlo jednat. Milovníci historie se ale nevzdávají. Doufají, že se jim díky sociálním sítím podaří vypátrat pozůstalé po původních majitelích a dopisy jim budou moci předat.

Už rok rekonstruují tento starý dům

Laura a Jason Lamonby-Parker koupili před rokem velký rodinný dům v anglickém Widnes v hrabství Cheshire. Dům pochází z 20. let minulého století, a je tak již více než 100 let starý. Manželé se hned pustili do jeho kompletní rekonstrukce. Bouraly se omítky, vytrhávala podlaha a řada přišla i na starý krb, který rovněž chtěli zrenovovat.

Jaké však bylo jejich překvapení, když poté, co jej vybourali, objevili za odstraněnou krbovou římsou staré dopisy, jež sem nejspíše zapadly. Neuvěřitelně dobře zachovalé dopisy pocházely z let 1934, 1935, 1936 a 1937 a byly adresovány slečně Rhodě Taylorové. Jeden z dopisů byl také od bývalé pojišťovací společnosti, kde žádali příjemce, aby se dostavil k lékařskému vyšetření. Další dopis byl zase o „módní soutěži“, kterou tehdy pořádaly noviny News Of The World.

Po návratu z dovolené ho v poštovní schránce čekalo překvapení. Úřady jej považují za mrtvého

Rádi by vypátrali pozůstalé a dopisy jim předali

„Jeden je pro někoho v Kanadě a obálka byla zapečetěna razítkem s králem pro potvrzení data, což je úžasné. Jsou tak zachovalé,“ citoval Lauru deník LiverpoolEcho. Manželé se pochopitelně snažili zjistit, kdo byl příjemce těchto dopisů. Původní majitelé, od kterých dům koupili, však neměli nejmenší tušení, kdo v domě žil ve 30. letech minulého století.

Rozhodně se však nevzdávají a i nadále se snaží vypátrat rodinu těchto lidí, aby jim staré dopisy mohli předat. Jistě by se staly cennou rodinou památkou. Laura a Jason byli z nálezu nadšení. Jsou totiž příznivci historie a i v domě, který nyní rekonstruují, se snaží zachovat co nejvíce původních prvků. Celý průběh přestavby navíc dokumentují na Instagramu.

Vitrážová okna, původní vstupní dveře nebo staré zábradlí na schodišti dostanou pouze nový kabátek. Laura také nabádá ostatní, aby se nebáli pustit se do rekonstrukce sami. I oni většinu prací zvládají svépomocí. „Jdi do toho a nestarej se, že se něco pokazí,“ vzkazuje ostatním u jednoho z příspěvků na sociální síti. Na SvětěKreativity jsme psali o podobném nálezu, kdy muž objevil 70 let starý milostný dopis. Díky televiznímu vysílání se ozvala rodina.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]