Muž neměl kde bydlet a tak proměnil starý přívěs na převoz koní v útulné místo k bydlení

Muž, který zatoužil po dobrodružství a nezávislém životě. I tak by se dal popsat Fred Cotea, který si pořídil starý přívěs pro koně. Rozhodl se, že v něm bude bydlet, a tak se pustil do jeho kompletní přestavby. Jeho neskonalá trpělivost a zručnost je obdivuhodná. Pojďme se pokochat, jak se renovace Fredovi vlastně podařila.

Kompletní přestavba starého přívěsu

Protože chtěl Fred z přívěsu vytvořit obytné zázemí, muselo všechno z vnitřku pryč. I exteriér přívěsu odstranil, a tak mu ve výsledku zbyla jen základní kovová kostra. Měl se však od čeho odrazit, tudíž se pustil do zdlouhavé práce.

Základním materiálem bylo dřevo. To muž pokládal na vnější konstrukci přívěsu a také jím vypodložil i interiér. Ještě předtím ale pokryl stěny izolantem o výšce 4 centimetry. Z dřevěných příček sestavil rovněž konstrukci, která měla být základem pro vytvoření nábytku.

Dokonalý komfort v interiéru

Zručný kutil Fred se pustil do renovace opravdu z gruntu. Po několika měsících soustavné práce proměnil čtyřicet let starý přívěs v něco okouzlujícího.

Vytvořil komfortní bydlení, které disponuje malou kuchyňskou linkou a také relaxačním koutkem s dvěma rozkládacími sedačkami, které umožní pohodlné spaní. Interiér muž sladil do šedého a béžového odstínu. Prostředí je uvnitř velice příjemně a útulně vyhlížející.

Svoboda pohybu

Fred je evidentně velký dobrodruh. S renovovaným přívěsem se může zastavit kdekoliv a kdekoliv. Tento druh bydlení mu umožňuje volnost pohybu. Obydlí se jeví jako dosti romantické, a i když je skromné, pro jednoho nenáročného člověka nejspíš plně dostačuje.

Freda tak může těšit fakt, že práce, kterou na starém přívěsu odvedl, je opravdu zdařilá. S sebou vozí rozkládací zahradní nábytek a relaxuje u vody, nebo v lese. Zejména v letních měsících si zcela jistě užívá svého nového zázemí.

Pro dobrodružné duše

Pokud vás snad Fred inspiroval a chtěli byste si také vytvořit obytný přívěs, s kterým můžete v podstatě zamířit kamkoliv, nic nebrání tomu proměnit sen ve skutečnost. Na trhu je celá řada již velmi zdařile renovovaných přívěsů, s kterými nebudete mít ve výsledku žádnou práci. Pouze si interiér přizpůsobíte.

V případě, že jste nadšenými kutily, stejně jako je Fred, je samozřejmě možné pořídit si přívěs starý a vysloužilý, kterému dáte novou tvář. Dovolená v obytném přívěsu má určitě něco do sebe. Máte klid, soukromí, zastavíte, kde chcete, na jakou dlouho si přejete a nikdo vás neomezuje.

I náklady na tento druh bydlení nejsou nijak vysoké. Pakliže váš přívěs nedisponuje sociálním zařízením, je vhodnější stavět někde blízko vybaveného kempu. Možností je celá řada. Stačí si zkrátka jen vybrat. Vydejte se na cestu za dobrodružstvím a můžete být jako Fred.

Fotografie: Pinterest

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]