Jeho poslední přání bylo v rozporu s pravidly nemocnice. Zdravotní sestra neváhala a porušila je

Fotografie: Depositphotos

75letý Carsten Hansen byl převezen do nemocnice, kde mu lékaři bohužel sdělili to nejobávanější, a tak měl muž alespoň několik posledních přání, které si chtěl vyplnit.

Carsten byl přijat do nemocnice v dubnu, kdy mu diagnostikovali aneuryzma aorty. S tím bohužel nešlo nic udělat, jelikož Carstenovo tělo bylo příliš slabé na to, aby mu bylo pomoci. Aneuryzma zároveň způsobilo vnitřní krvácení, což zapříčinilo to, že pacientovi zbývalo přinejmenším pár hodin života. Tuto informaci samozřejmě těžce nesl, ale sám mohl ovlivnit maximálně svoje poslední prožité chvíle.

Zdravotní sestra byla jako kouzelný džin z pohádky

Požádal jednu ze sester, zda by mu mohla vyplnit tři přání. Chtěl sklenku bílého vína, cigaretu a vidět svůj poslední západ slunce. Zdravotnice mu ihned vyhověla a přinesla bílé víno z místního supermarketu. Měla pro něj i připravenu krabičku cigaret, byť je kouření v nemocnici striktně zakázáno. Zdravotní sestra Rikki Kvist se ale rozhodla toto pravidlo porušit a dopřála svému pacientovi to nejlepší.

Splnil si všechna přání

Pacient strávil poslední chvíle svého života na balkóně se svou rodinou, kde také sledoval svůj poslední západ slunce. Dopřál si také sklenku bílého vína i cigaretu, takže se mu vyplnilo vše, co si na poslední chvíli usmyslel. Pacient byl zdravotní sestře nesmírně vděčný a ze světa pak mohl odejít s naprostým klidem v duši.

Lakomý manžel chtěl být pohřben s veškerými úsporami. Žena mu splnila přání, ale nevzdala se ani koruny

Důkaz skutečné lidskosti

Carstenova rodina brala odchod svého blízkého velice těžce, ale zároveň byla vděčná, že na světě stále existují tací, kteří jsou ochotní zajít za hranice pro dobro druhých. Rikki pro média na závěr řekla: „Byla tam extrémně pohodlná a uvolněná atmosféra. Všichni věděli, že se odchod člena rodiny blíží, ale přesto dokázali vést konverzaci s humorem.“ Údajně to i chvílemi vypadalo, jako by Carstenův konec ještě nastat neměl. Realita však byla jiná a on o pár hodin později zemřel.

Zdroj: Megasvet

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]