Sestřička přišla ke starší pacientce v nemocnici a hned se jí vrhla na hlavu. Tohle ostatní zaměstnanci v nemocnici nečekali

Fotografie: MattKingston~commonswiki / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Jen málokdo je tolik oddaný své profesi, jako zdravotní sestra Brooke Johnsové. Ta totiž svoji práci nebere jen jako možnost vydělání peněz, ale jako skutečné poslání.

V dnešní době se již často nevidí, aby někdo pracoval na místě, kam opravdu patří. Že ale existují i výjimky, to dokazujme zdravotní sestřička Brooke, která svou profesi bere jako životní poslání. Neexistuje pro ni pracovní doba, v nemocnici tráví i většinu svého volného času a s pacienty tráví čas nejen proto, že za to má plat, ale proto, že ji to baví.

Pro tamní pacienty je Brooke opravdovým andělem

Právě díky jejímu jedinečnému a osobitému přístupu je Brooke mezi pacienty velmi oblíbená. Není pro ni překážkou trávit s pacientem volný čas a zkracovat mu dlouhou chvíli, kterou v nemocnici často zažívá. Mezi její klasickou péči patří třeba úprava vlasů pacienta, také si s nimi velmi často povídá nebo jim předčítá knihy.

Brooke pracuje na oddělení pohotovosti, velmi často se tak setkává s vážnými případy. I proto je zde její přístup jedinečný, ve chvíli, kdy se pacient vyrovnává s nečekanou situací, ona mu dokáže přinést zpět radost do života a vykouzlit na tváři tolik potřebný úsměv. Nedělá rozdíly ani mezi tím, jestli pracuje s mladým nebo starým pacientem, ke všem přistupuje stejně a se stejným záměrem.

V nemocnicích by bylo zapotřebí více takových pracovníků

Na Brooke je hned na první pohled vidět, že svoje povolání nebere jen jako práci. Jedná se pro ni o skutečné poslání a ví, že toto je důvod, proč je mezi námi. I díky tomu v nemocnici tráví mnohem více času než by musela a svoji životní energii je schopná předávat lidem, kteří ji momentálně nemají. Brooke sama říká, že často stačí lidem dát najevo, že nejsou sami.

kadeřnictví vlasy změna

Po 44 letech manželství se žena rozhodla pro radikální proměnu vzhledu. Když viděla výsledek, rozplakala se

Pacienti jsou z jejího přístupu nadšení a velmi často se vyjadřují tak, že se jedná o anděla. Je na ní totiž vidět, že svoji práci nedělá z donucení, ale proto, že ji opravdu baví. Přináší tak každý den naději lidem, kteří ji nejvíce potřebují a oni jsou jí za to náležitě vděční. Bylo by skvělé, kdyby podobný přístup, jaký má k pacientům tato sestra, mělo více pracovníků nemocnice.

Zdroj: Megasvet

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]