Ročními chlapečkovi hrozilo, že zemře bez dárce. Orgán mu darovala 27letá zdravotní sestra

nemocnice
Fotografie: Pixabay

Nemoci ohrožující lidský život si nikdy svou oběť nevybírají. Tento malý chlapec měl však veliké štěstí, že na něho v nemocnici narazila právě tato zdravotní sestra.

Některé jedince potká v životě velice zlý osud. Někdy se s ním tito lidé musejí vypořádat sami, jindy potřebují pomoc od někoho ze svého okolí. Pak jsou zde také ti, kterým již pomoci nelze. Tento malý chlapeček potýkající se se zlou nemocí mezi ně naštěstí nepatřil. Nebýt jedné zdravotní sestry v nemocnici, jež mu zachránila život, by již dnes nejspíše nebyl mezi živými.

Chlapec byl nemocný

Malému chlapci ještě nebyl ani 1 rok, když mu lékaři diagnostikovali velice nepříjemnou chorobu. Jednalo se o velmi nebezpečný stav, který způsoboval, že v chlapečkově moči se vyskytovalo příliš mnoho bílkovin. Tento jev je znamením špatně fungujících ledvin, nebo dokonce jejich selháváním. Takový zdravotní stav je většinou pro člověka smrtelný, pokud se nepodaří ledviny vyléčit.

Rodina hledala dárce

Lékaři rodině chlapečka oznámili, že jedinou cestou k jeho uzdravení je transplantace ledvin. Rodina tak ihned začala hledat dárce, který by mohl jejich synovi darovat ledvinu. Nalézt však vhodného adepta pro operaci nebylo vůbec jednoduché, rodině se to dlouho nedařilo. Rodičům bylo jasné, že chlapec nemůže čekat věčně, a proto zoufale kontaktovali každého, kdo je napadl.

dětská chůva

9měsíční dceři zbýval rok až dva života. Byla vážně nemocná, ale chůva jí věnovala život

Sestra chlapce zachránila

Jednoho dne si v nemocnici chlapcova sestra začala povídat s jednou ze zdravotních sester. Během konverzace se zdravotní sestra dozvěděla, jaký problém rodinu trápí. Když navíc sestřička zjistila, že její ledvina by byla pro chlapce vhodná, vůbec neváhala. Rozhodla se kontaktovat rodinu malého chlapečka s tím, že jim velmi ráda pomůže a chlapci ledvinu daruje. Rodiče chlapce byli neuvěřitelně dojatí.

Hoch podstoupil operaci

Chlapec i sestřička tedy podstoupili operaci, která dopadla výborně. Díky gestu mladé zdravotní sestry tak hoch dostal šanci, aby mohl dále žít svůj život. Rodiče neustále této sestře moc děkovali a nevěděli, jak jí mohou vyjádřit vděčnost. Ona však jakékoliv dary odmítala. Největším darem pro ni prý bylo to, že mohla naplnit smysl svého povolání – zachraňovat lidské životy. Svou obrovskou obětavostí tak jeden lidský život zachránila.

Zdroj: Positivevibration

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]