Lékaři matce sdělili zdrcující diagnózu. Ona se přesto nevzdala a za své nenarozené dítě bojovala

Fotografie: Freepik

Na své třetí těhotenství nevzpomíná Anne ráda. Lékaři jí z něj totiž udělali doslova peklo. Svými předpověďmi ji málem dohnali k potratu.

Když 36letá Anne Riceová potřetí otěhotněla, nemohli být s manželem Chrisem šťastnější. V té době se radovali ze dvou synů – sedmiletého Connora a devatenáctiměsíčního Rileyho. Nenarozený Chester měl být jejich třetím potomkem. Během klíčového prvního trimestru probíhalo těhotenství ukázkově a nic nenaznačovalo, že se blíží komplikace. Ve dvacátém týdnu těhotenství Anne odtekla plodová voda a tehdy začalo peklo.

Neuvěřitelný nátlak lékařů

Když začala dvojnásobné mamince Anne odtékat ve 20. týdnu třetího těhotenství plodová voda, lékaři jí doporučovali graviditu ukončit. Neustále opakovali, že i když se rozhodne zákrok nepodstoupit, samotnému potratu se nevyhne, proto není na co čekat. Ovšem s navrhovaným řešením Anne s Chrisem nesouhlasili. Několik lékařů je proto začalo informovat o téměř nevyhnutelném riziku sepse, která by mohla skončit Anninou smrtí.

Fotografie: Pixabay

Protože ani to Anne neodradilo od záměru dítě donosit, začali lékaři polemizovat o zdravotním stavu nenarozeného chlapce. Kromě nejrůznějších postižení mu dávali pouhou 1% šanci na přežití déle než 1 týden. Přes všechen psychický nátlak, který dnes již trojnásobná maminka během svého posledního těhotenství zažila, se rozhodla potrat nepodstoupit a pokusit se dítě donosit co možná nejdéle. Anne se proto snažila odpočívat, příliš se nenamáhat a zůstat psychicky vyrovnaná.

Chester se narodil den před Štědrým dnem

Od doby, kdy jí začala odtékat plodová voda, uplynulo dlouhých deset týdnů. V noci před Štědrým dnem, 23. prosince 2020, byla Anne přijata do porodnice na akutní císařský řez. Poté, co se malý Chester narodil, mu bylo diagnostikováno chronické plicní onemocnění a první čtyři měsíce svého života strávil v inkubátoru. Anne s Chrisem ho chodili navštěvovat, co nejčastěji to bylo možné. Během té doby byl chlapec několikrát v kritickém stavu, ale vše dokázal překonat.

Fotografie: Depositphotos

V dubnu 2021 byl Chester konečně propuštěn z nemocnice domů za svými rodiči a sourozenci. Ačkoliv se pak ještě na chvíli do nemocnice vrátil (rozvinula se u něj bronchitida a v návaznosti na ni několik respiračních onemocnění), díky jeho bojovné povaze byl brzy opět propuštěn domů. V současné chvíli stále potřebuje dostávat kyslík, ale jeho rodiče věří, že by dokázal přežít i bez něj. Nezbývá, než malému bojovníkovi i rodičům držet palce.

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]