Mladý pár zažil po porodu opravdu velké překvapení. Narozená trojčata měla barvu, kterou nečekali ani samotní doktoři

Fotografie: Freepik

Pokud se pár potýká s neplodností, každé řešení je velmi psychicky náročné. Své o tom ví i manželé, kteří se rozhodli adoptovat dárcovská embrya.

Když se mladí manželé začali bavit o možnosti mít děti, nikdy nezavrhovali variantu adopce. To ale ještě netušili, jak moc se pro ně stane aktuální. Aaron a Rachel Halbertovi již od začátku svého soužití věděli, že ve svém životě chtějí děti. Oba manželé jsou hluboce věřící, proto vše přijímají s pokorou a vírou v Boží vůli. Při snaze o zplození vlastního potomka se doslechli o možnosti adoptovat dárcovská embrya. Ani jeden z nich se dlouze nerozmýšlel.

Nejprve zažádali o adopci

Mladí manželé se o svých potenciálních dětech bavili již delší dobu, když se rozhodli pro adopci. Zažádali si o dvě malé děti s tím, že upřednostnili černochy. Tyto děti mají totiž ve Spojených státech amerických mnohonásobně menší šanci, že si je některá rodina adoptuje.

Netrvalo dlouho a skrze naprosto standardní adopční proces získali manželé dvě děti, kterým bylo méně než dva roky. Tyto děti se jmenují Ford a Catherine.

Fotografie: Freepik

Poté, co se adopce úspěšně zdařila, plánovali Aaron a Rachel uskutečnit svůj plán na výstavbu kostela v Hondurasu. Ovšem ve chvíli, kdy se měly jejich plány pohnout kupředu, dozvěděli se o možnosti adopce dárcovských embryí.

Jen ve Spojených státech amerických je zmraženo odhadem 620 tisíc až 1 milion dárcovských embryí, přičemž některá byla zmražená déle než 15 let. Toto neskutečné číslo je tak překvapilo, že se rozhodli dvě z těchto embryí adoptovat.

Fotografie: Freepik

Podruhé se rozhodli adoptovat dvě embrya

Rachel tak podstoupila umělé oplodnění, při kterém jí do dělohy byla vpravena dvě adoptovaná embrya. Za šest týdnů po této netradiční adopci šli mladí manželé na lékařskou kontrolu, která zahrnovala vyšetření ultrazvukem. Ten potvrdil, že se embrya uchytila, avšak místo dvou lékař rozpoznal hned tři. Rachel tak zažila pocity ohromné radosti, šoku i strachu najednou. V dubnu 2016 se jim narodily tři dcery – Ryley, Whitley a Anne Waverly.

Fotografie: Freepik

Co ale bylo šokující, bylo, že holčičky jsou černošky. Mladí manželé naštěstí problém s předsudky nemají a radují se z multikulturní rodiny. Pro Rachel i Aarona jsou děti požehnáním a jsou neskutečně šťastní, že dali těmto dětem – adoptovaným i embryím – šanci na dobrý život. Jejich tři dcery se totiž narodily z embryí, které byly zmražené neuvěřitelných 15 let.

Zdroj: YouTube / National Embryo Donation Center