Tento jev viděli lékaři poprvé v životě. Dvojčata po porodu způsobila chaos v celé nemocnici

Fotografie: Frey at last / Public domain

Monoamniální dvojčata neboli mono mono dvojčata se stala slavnými ihned po svém narození. Fotografie pořízená přímo z porodního sálu dojímá celý svět.

Dvojčata Jillian a Jenna se zapsala do historie krátce poté, co přišla na svět. Nejen, že jsou velice vzácným případem monoamniálních dvojčat, nazývaných také mono mono dvojčata, ale jejich vztah, jenž se projevil hned v prvních vteřinách po jejich narození, vhání člověku slzy dojetí do očí.

Co jsou mono mono dvojčata

Nejvzácnějším případem, asi 1 % všech jednovaječných dvojčat, jsou monoamniální dvojčata. Definice takových sourozenců spočívá ve sdílení jedné společné placenty a plodového vaku, jinými slovy mono mono dvojčata sdílejí stejnou fetální tkáň. Taková situace je ovšem velice nebezpečná vzhledem k tomu, že se mohou miminka navzájem uškrtit pupeční šňůrou, jak informuje web USAToday.

Milující sestry už od narození

Dvojčátka Thistlethwaitova se ukázala jako milující pár už od jejich narození. Ani porod je nerozdělil. Jejich vztah je výjimečný od samotného počátku. Jejich fotografie obletěla svět. Jakmile holčičky přišly na svět, držely se za ruce a nechtěly se pustit, jak informuje web Newly. „To očekávání bylo šílené, byl jsem tak šťastný, když jsem je viděl. A pak, jak se drží za ruce. Byla to taková vlna emocí. Nemohlo to být dokonalejší,“ vypráví hrdý tatínek Jillian a Jeny.

Ženu zcela vykolejilo chování manžela při jejím porodu. I samotní lékaři zírali s otevřenou pusou

Děvčátka se narodila ruku v ruce a při pohledu na ně oněměla celá místnost. Všichni s úžasem sledovali ten zázrak. Porod proběhl 9. 5. 2014, holčičky jsou nyní už 9leté slečny, a přestože jsou nerozlučné, každá z nich má zcela jinou povahu. Jillian je nebojácná, zatímco Jenna je trochu opatrnější.

Stále se však drží za ruce a jedna druhé je nejlepší kamarádkou. Sourozenecká láska je jedinečná a u dvojčat někdy o to silnější. Důkazem toho je i příběh, o němž jsme psali na SvětěKreativity. Dvojčátka se narodila předčasně a jedna z holčiček se v inkubátoru začala zhoršovat. Zdravotní sestra přišla s geniálním nápadem, jak ji zachránit.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]