Příběh dvojčat, který obletěl celý svět. Holčička v inkubátoru svým činem pomohla zachránit své sestře život

Fotografie: Depositphotos

Zdravotní sestra porušila nemocniční směrnice ohledně porodu dvojčat. Špatný stav jedné z dívek zlepšila nádherným činem.

Přemýšleli jste někdy, jak moc jsme ovlivňováni přítomností druhého člověka? Jen si vzpomeňte, jak klidně a bezpečně se cítíte, jste-li nablízku určitým lidem. Je to emocionální a duchovní spojení, které máte navázané s další osobou, aniž byste si to vůbec uvědomovali. Energie sdílená dvěma lidmi je něco, co není vidět, ale cítit. Nejvíce je takové spojení cítit u dvojčat. Následující příběh poukazuje, jak silné pouto může být mezi dvojčaty.

Příchod na svět nebyl jednoduchý

Všechno začalo, když se v nemocnici v Massachusetts 17. října 1995 narodila dvojčata Kyrie a Brielle Jacksonovi. Příchod na svět bohužel neměla jednoduchý. Holčičky se narodily o 12 týdnů před termínem, každá vážila sotva jedno kilo. Obě byly umístěny do oddělených inkubátorů. Kyrie se začala rychle zlepšovat, ale Brielle měla složitější průběh.

Fotografie: Freepik

Po několika dnech se Brielle začala zhoršovat. Dostala horečku a zrychloval se jí tep. Dusila se. Její stav byl tak vážný, že lékaři začali připravovat rodiče na nejhorší. Pak ale přišla zdravotní sestra Gayle s geniálním nápadem.

Objetí zachránilo holčičce život

I když Gaylin čin byl proti všem pravidlům, nemohla snést pohled na trápící se Brielle i rodiče. Vzala tedy její drobné tělíčko a umístila jej do stejného inkubátoru jako její dvojče Kyrie. Byl to nádherný pohled. Brielle se okamžitě ke Kyrie přitulila a ta, k překvapení všech, obejmula svou malou paží svou sestřičku Brielle.

Fotografie: Freepik

Za pár dní se Briellin stav zlepšil. Lépe se jí dýchalo a neustálý pláč ustal. Její pokožka získala normální barvu a po celou dobu, co zůstala u Kyrie v inkubátoru, se jí den ode dne dařilo lépe.

Fotografie dívek ohromila celý svět

Fotograf z místních novin zachytil tento velice zvláštní okamžik. Snímek se stal skutečným hitem internetu a rozšířil se po celém světě. Zanedlouho všechna média toužila sledovat další vývoj dvojčat. Pozornost veřejnosti vzrostla natolik, že si rodiče Heidi a Paul museli v jednu chvíli změnit svá telefonní čísla.

Bylo to vůbec poprvé, co nemocnice něco takového zažila. Gayle Kasparian byla pochválena za její duchapřítomnost a za záchranu života obou dívek. Tato událost změnila nemocniční směrnice týkající se porodů dvojčat a klinické studie ukázaly, že umístění dvojčat do jedné postele má zdravotní přínosy. Příběh Kyrie a Brielle hřeje u srdce a dává naději všem, kdo čekají na zázrak.

Zdroj: BNDestem

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]