Cestující v tramvaji nevěřili svým očím. To, co měl spící muž v náručí, zkoumala i policie

Fotografie: Aktron / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Cestující v tramvaji vyfotili muže, jenž seděl s urnou v náručí a pospával. Přivolaní policisté museli objasnit, jak k tomu došlo. Muži teď hrozí vysoký trest.

Deník Fakt informoval o nevšední události, která zaskočila cestující tramvaje v polské Poznani. Do ní totiž nastoupil muž s urnou. Část obsahu se rovněž vysypala na zem, a to už bylo na jednoho z cestujících trochu moc. Informoval proto policii, která mladíka přijela zadržet. Bude obviněn ze znesvěcení pohřebního místa.

Cestující nevěřili vlastním očím

K události došlo 17. března v polské Poznani. 27letý muž do tramvaje nastoupil na zastávce u městského hřbitova a s sebou nesl velkou urnu. S tou si sedl na sedadlo a zdálo se, že usnul. Cestující nevěřili vlastním očím a celá situace jim byla opravdu nepříjemná. Když pak v jednu chvíli muž postavil urnu pod sedadlo, měla se část obsahu dokonce vysypat na zem.

Někteří lidé muže vyfotografovali a bizarní snímky se začaly šířit po sociálních sítích. Na jednom z nich sedí a drží urnu v náručí, přitom vypadá, jako by spal. Na dalším snímku už urna leží pod jeho nohama a je bez horního krytu. Poté, co se část popela z urny vysypala, kontaktoval jeden z cestujících policii. Strážníci si mladíka vyzvedli ještě v tramvaji, urnu zajistili a muž byl převezen k výslechu.

Matka s dětmi došla k sedadlům ve vlaku, kde zůstala stát jako opařená. Setkala se s nepřípustným chováním

Stýskalo se mu, trest ho však nemine

Podle dechové zkoušky se ukázalo, že je silně opilý. V krvi měl více než 2 promile alkoholu. „Ukázalo se, že to byl popel jeho otce,“ citoval deník Aktualnosci vyjádření tiskového oddělení velkopolské policie. Muž rovněž uvedl, že urnu vykopal, protože se mu po otci stýskalo. To ho bohužel před trestem neochrání.

hrob
Fotografie: Freepik

Za znesvěcení pohřebního místa mu hrozí až dva roky vězení. Urna s popelem jeho otce byla prozatím zadržena a vzata do úschovy. Později bude vrácena na své místo. Policie rovněž zajistila důkazy na místě, kde byla urna vykopána, i kamerové záznamy z tramvaje. Na SvětěKreativity už jsme psali, že vyrovnat se s úmrtím blízkého není nic jednoduchého. Vzpomínání na zesnulé má však podle odborníků větší vliv na psychiku, než si většina lidí myslí.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]