Náhradní matka porodila dvojčata čínskému páru. Za několik měsíců lékaři odhalili fatální selhání

Fotografie: Depositphotos

Náhradní matka společně s čínským chlapečkem porodila i svého vlastního syna. Nikdo netušil, že se nejedná o jednovaječná dvojčata. Až čínská maminka začala mít pochybnosti.

Jaká je pravděpodobnost, že žena jako náhradní matka zároveň porodí i své vlastní dítě? Možná ne velká, ale šance tu rozhodně je. Důkazem toho je Jessica Allen, která nevědomky s náhradním dítětem porodila i své vlastní. Ona i její manžel mají nyní plně v péči svého syna Malachiho, ale vedou spor s agenturou náhradního mateřství Omega Family Global. Čínský pár, který Jessice zaplatil za těhotenství, požadoval 22 000 dolarů, cca půl milionu korun, zpět.

Děti viděla až na fotografii

Jessica v prosinci 2016 porodila chlapce, jednovaječná dvojčata, jako náhradní matka pro čínský pár. Obě děti byly rychle převezeny ke svým zákonným rodičům ještě dříve, než měla Jessica možnost se na ně podívat, přestože ve smlouvě bylo ujednáno, že bude moci strávit hodinu s oběma dětmi, které přivede na svět. Že je něco špatně, pochopila až z fotografie novorozenců, kterou si prohlížela později v noci.

„U jednoho chlapce byla barva pleti mnohem světlejší než u druhého. Prostě jeden z chlapců nevypadal úplně čínsky. Po chvíli bylo zcela jasné, že to nejsou stejně vypadající děti, nejsou to jednovaječná dvojčata. Ale více jsem se neptala,“ uvedla v rozhovoru Jessica.

Agentura nejdříve nereagovala

Omega Family Global a jejich právník nereagovali na několik žádostí o vyjádření. Právník Matthew J. Faust poslal listu New York Post dopis, ve kterém uvedl, že Jessica i agentura mají ze zákona a smluvně zakázáno poskytovat podrobnosti o těhotenství.

Fotografie: Pexels

„U každého těhotenství se objevují problémy, které vyžadují velkou péči, pozornost k detailu a respekt k procesu a emocím všech zúčastněných. O. F. G. v minulosti pracovala nesmírně tvrdě na splnění těchto potřeb a bude v tom pokračovat i nadále,“ stojí v části prohlášení.

Čínský pár čekal týdny

Čínský pár nebyl k zastižení, aby se vyjádřil. Uplynuly týdny, než Jessica obdržela od čínské matky textovou zprávu se snímky nemluvňat, kde začínala mít sama pochybnosti: „Pokud vidím správně, vypadají jinak.“ Test DNA určil, že jeden z chlapců je biologickým synem Jessicy a jejího manžela Jaspera. Jessica, která už měla s Jasperem 2 děti, byla překvapena, když se dozvěděla, že otěhotněla s vlastním dítětem, zatímco chovala náhradní dítě.

Pár dodržoval všechny pokyny

Jessica říká, že ona i její manžel Jasper dodržovali pokyny lékařů a neměli pohlavní styk, dokud nebylo potvrzeno, že je těhotná. Říká, že v prvních dnech těhotenství nevěděla, že ovuluje. Manželé byli nyní odhodláni přivést svého malého chlapce Malachiho zpět domů. Ale nebyli připraveni na „emocionální“ cestu, která je před nimi. Navíc čínský pár požadoval zpět kolem půl miliónu korun za to, že Jessice vrátí jejího biologického syna.

Fotografie: Pexels

„Není to jejich chyba. Agentura jim vtloukla do hlavy, že se je pokusím zažalovat. Nikdy jsem tato slova neřekla,“ říká Jessica. Jessica se tak 3x neúspěšně pokusila vyzvednout svého syna. Nakonec se však podařilo. Přesto ale mají rodiče výčitky svědomí, že první měsíce života jejich syna s ním nemohli strávit. Také přehodnotili svůj postoj k dalšímu náhradnímu těhotenství. Po zkušenosti s agenturou do toho již znovu nikdy nepůjdou.

Celý příběh můžete zhlédnout na níže uvedeném videu:

Zdroj: Newsner