Zázrak ve světě koní. Klisně staré 16 let se podařilo něco nevídaného

Fotografie: Pixabay

Ve světě koní se objevil vzácný fenomén. Téměř 16 let stará klisna dokázala, že jí ještě síly neopouštějí, a překvapila celý národ.

Narození dvojčat není v dnešní době nic zvláštního. Ale jen, když se jedná o lidský svět. Ve světě zvířat je příchod dvojčat celkem raritou, která poskytuje vzácný pohled. Například u koní je porod dvou hříbat najednou extrémně neobvyklým jevem. Nicméně není to nemožné, jak ostatně dokázala tato klisna.

Jedinečná událost ve světě koní

Dvojčata hříbata jsou skutečně vzácným fenoménem, jenž se ve skutečnosti objeví u 1 z 10 000 případů. U lidí se jedná o 3 případy ze 100. U klisen, jež zabřeznou s dvojčaty, se zpravidla úspěšně donosí pouhých 9%, proto se často přistupuje k potratům. Takže když 16 let stará klisna jménem Tiki porodila hříbata dvojčata, přitáhla k sobě pozornost celého národa.

Fotografie: Pixabay

Ukázková koňská pacientka

Kéž by byly tak zodpovědné pacientky jako Tiki i v lidském světě. Klisna po celou dobu těhotenství dělala, co měla, dodržovala veškerá pravidla, aby mohla hříbata donosit a porodit bez vážných komplikací. Na vše dohlížela rodina Masonových, která zajistila, že bude zvířecí maminka pravidelně sledována ultrazvukem.

Fotografie: Pixabay

Milující a hrdá matka

Roztomilá hříbata se narodila v roce 2011 v nemocnici Conley and Koontz Equine ve městě Columbia City ve státě Indiana. Nejdříve přišel na svět samec, asi 10 minut před půlnocí Tiki porodila zdravého koně o váze 86 liber, v přepočtu asi 39 kg.

Za dalších 20 minut, tedy 10 minut po půlnoci se objevila i klisnička o váze 59 liber, asi 26,8 kg. I když byla samička váhově menší, ukázala se být silnějším jedincem z dvojice sourozenců. Po pár minutách od narození už chodila, jak potvrdila Laura Mason.

Fotografie: Pixabay

Tiki se ihned projevila jako hrdá a milující matka. Okamžitě se svým hříbatům začala věnovat a rodina Masonových, která Tiki dobře zná, poznala, jakou má radost, když se klisnička postavila na nohy a udělala své první krůčky. A my jsme zase pyšní na Tiki, která ve svých obdivuhodných 16 letech dokázala porodit krásná a zdravá hříbata dvojčata.

Zdroj: YouTube / CBS News

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]