Rodiče zavřeli svá 11letá autistická dvojčata (Marka a Aničku) do boudy na zahradě. Vysvětlení je netradiční

zelený zahradní domek

Případy zavíraných dětí v místnostech či na jiných místech bývají prakticky vždy známkou týrání. Tito rodiče k tomu však měli důvod, jenž měl jednoduché vysvětlení.

Nestává se příliš často, aby takové jednání, jako je zavírání dětí v přistavěném zahradním domku, bylo v souladu se správným jednáním rodičů. Mark a Anni Montagueovi však měli velice dobrý důvod, proč takto jednali se svými syny. Jejich čin totiž nebyl projevem týrání jejich dětí, ale právě naopak. Jednání rodičů mělo oběma synům pomoci s jejich problémem, se kterým se potýkají od malička.

Chlapci byli dvojčata

Markovi a Anni se jednoho dne narodila dvojčata. Obě dvě děti byli chlapci a rodiče je pojmenovali Samuel a Jacob. Obě miminka se narodila zdravá bez jakýchkoliv komplikací. Když oběma chlapcům byly 2 roky, začaly se projevovat určité zdravotní problémy. Lékaři nakonec zjistili, že oba chlapci trpí shodným onemocněním. To, čím chlapci trpěli, byla forma autistického onemocnění, kdy chlapci mají problémy s destruktivním jednáním a vše kolem sebe ničí. Čím starší byli, tím horší jejich jednání bylo.

dvojčata a rodiče

Rodiče umístili chlapce do ústavu

Na doporučení ošetřujících lékařů, kteří se zabývali onemocněním obou chlapců, dali rodiče své syny do ústavní péče. Lékaři a všichni odborníci jim tvrdili, že to je to nejlepší, co mohou pro své syny udělat. Toto řešení však nemělo šťastný efekt, jelikož chlapci v ústavu zničili velikou spoustu věcí a jednoho dne z ústavu dokonce utekli. Rodiče museli přivolat policii, aby se jim podařilo chlapce najít. Po této zkušenosti se rodiče rozhodli, že si chlapce vezmou do vlastní péče.

Bratři doma rozbili hodně věcí

Na začátku domácí léčby to nebylo pro Marka a Anni vůbec jednoduché, jelikož v záchvatech agrese chlapci doslova demolovali dům. Začali tedy velice brzy vymýšlet řešení, kterým by si ušetřili starosti s rozbitými věcmi. Brzy rodiče našli řešení a to bylo velice netradiční. Mark se rozhodl na zahradě přistavit zahradní domek, ve kterém veškerý nábytek připevnil k zemi. Když poté chlapci měli záchvaty svého destruktivního chování, chlapce tam jednoduše zavřel, jelikož v domku nemohli nic zničit.

bratři na trávníku

Stav chlapců se zlepšil

Vše samozřejmě Mark naplánoval až poté, co se rozhodl, že chlapci podstoupí léčbu v programu Son – Rise. Na základě jejich léčby a Markových praktik se stav obou bratrů začal lepšit. Jejich destruktivní stavy se již nedějí tak často a s chlapci se dá i lépe komunikovat. Vypadá to tedy, že Markovo řešení bylo pro dobro chlapců a má na ně dobrý vliv. Chlapce oba rodiče samozřejmě velice milují a vše dělají pro jejich vlastní dobro.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*