Matka zveřejnila video 10měsíční dcery, které zalarmovalo celý internet. Tyto příznaky se nesmí ignorovat

Fotografie: Carin Araujo / Copyrighted free use

Netušili, co s jejich dcerou je. Epileptické záchvaty u miminek nemusí být na první pohled zcela zřejmé. Teď maminka varuje ostatní rodiče.

U její 10měsíční dcery zjistili lékaři závažné onemocnění. Maminka natočila, jak vypadají záchvaty její malé dcery. Jak uvádí deník Newly, ty mohou být lehce zaměnitelné za banální potíže, jako je škytavka nebo reflux. Diagnostikovat dítě včas je však mimořádně důležité. Bez léčby totiž může dojít k trvalému poškození mozku.

Vážný záchvat dostala při návštěvě lékaře

Jade Bamber z Velké Británie sdílela video, v němž ukazuje, jak vypadá záchvat křečí u malého miminka. Příznaky mohou být tak nejasné, že je lze lehce zaměnit. Snaží se tak ostatním rodičům ukázat, jak to vypadá, když její 10měsíční dcerka dostane záchvat. Na to, že trpí vážným onemocněním, se však podle deníku Mirror přišlo úplnou náhodou.

Jade byla právě s malou Olivií na kontrole u doktora kvůli zanícenému nehtu. Olivia ležela na stole a spokojeně se usmívala. Z ničeho nic však zvedla ruce do vzduchu. Lékař se ptal, zda tohle obvykle dělá, a Jade odpověděla, že občas ano. Pak už malá Olivia začala zavracet oči a zmodrala. Lékař rychle přivolal pomoc a Olivia dostala potřebný kyslík. Byla však 6 minut v bezvědomí.

Žena dostala epileptický záchvat. Její pes jí donesl léky a zalehl ji, aby nespadla ze sedačky

Onemocnění je potřeba diagnostikovat co nejdříve

Olivia i s maminku byly převezeny do nemocnice. Tady se lékaři snažili zjistit, co s malou Olivií je. Občas trpěla jemnými záškuby. Lékaři však nikdy v tu chvíli nebyli na pokoji. Proto Jade poprosili, aby Olivii natočila na svůj telefon pokaždé, když se jí bude zdát, že má záchvat. A tak vznikly záběry, které pak Jade veřejně sdílela. Olivia absolvovala několik vyšetření. Nakonec jí byly diagnostikovány infantilní křeče.

Jak uvádí Healthline, jedná se o vzácnou formu epilepsie. Onemocnění může být zákeřné a je důležité je u dítěte zavčas rozpoznat a začít léčit. Projevuje se u dětí do jednoho roku, ale záchvaty mohou být lehce zaměněny za škytavku, koliku nebo reflux. Zatímco některé děti se plně uzdraví bez následků, některé mohou zemřít nebo trpět řadou neurologických potíží, ale také autismem.

Záchvaty se mohou projevovat opakovaným pohupováním hlavou, náhlým ztuhnutím, škubáním paží nebo nohou nebo zavracením očí. Obvykle trvají jen pár sekund, ale většinou jdou v rychlém sledu po sobě. Ve skutečnosti tak může dítě během tří minut prodělat i několik desítek záchvatů. Ve videu níže se můžete podívat, jak takové infantilní křeče vypadají. Na SvětěKreativity jsme rovněž psali, jak asistenční pes donesl ženě léky při epileptickém záchvatu.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*