Žena dostala epileptický záchvat. Její pes jí donesl léky a zalehl ji, aby nespadla ze sedačky

Fotografie: Zoeberit / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Psi jsou mimořádně inteligentní zvířata a dají se vycvičit, aby pomáhali lidem s konkrétním zdravotním postižením. Tento pes dokáže vycítit epileptický záchvat.

Pro tuto mladou dívku není její pejsek jen společníkem, ale je také jejím čtyřnohým hrdinou. Australský ovčák jménem Echo je totiž speciálně vycvičen, aby dokázal předpovědět záchvat epilepsie a pomohl své paničce, aby se nezranila. Díky němu tak získala v životě mnohem více nezávislosti, klidu a bezpečí. Zveřejnila také video, ve kterém ukazuje, jak se tento záchranář chová, když dostane epileptický záchvat.

Její pes hned poznal, že je něco špatně

Jaime Simpson je mladá žena, která bohužel trpí epilepsií. Na svém tiktokovém účtu zveřejnila záběry z domácí kamery ve chvíli, kdy ji postihl jeden ze silných záchvatů. Naštěstí byl poblíž její pejsek Echo, který je speciálně vycvičený, aby dokázal záchvaty vycítit a postarat se o to, aby se jí nic nestalo. Podívejte se, jak rychle zareagoval, když viděl, že na paničku přichází záchvat.

Echo rychle seskočí z lednice, kde má své oblíbené místo k odpočinku, a jde paničku zkontrolovat. Pak běží ke komodě, ze které vezme její léky a přinese jí je. Už je však pozdě a Jaime si léky nestihne vzít. V tu chvíli Echo vyskočí na sedačku a svoji paničku zalehne, aby ze sedačky nespadla nebo si jinak při záchvatu neublížila.

Žena dostala záchvat před očima své 6leté dcery. Chytrá holčička jí zajistila potřebnou pomoc

Díky němu je mnohem více samostatná

Jaime k záznamu uvedla, že je jí sice trapné zveřejnit takové video, ale chce ukázat, co se při záchvatu děje a jak jí Echo v takové chvíli pomáhá. Během záchvatu nemá ponětí, co se kolem ní děje. Echo tak pro ni představuje pocit klidu a bezpečí, když ho má po svém boku ve chvíli, kdy je sama doma nebo na veřejnosti. „Kromě toho, že ho miluji jako společníka, získala jsem díky němu nezávislosti. Moje rodina se o mě nemusí bát jako dřív,“ citoval ji web TheDodo.

@embracingecho It’s quite embarrassing to post this but I think it’s good advocacy for Epilepsy During this video, Echo brought preventative medication but it was too late An “aura” had presented and I was beginning to enter a seizure. Echo barked to alert that a big seizure was happening. He laid on my body to prevent dislocations. During seizures, I have no idea what’s happening. Echo is the reason for my safety and independence when I’m alone or in public. My seizure became a little more aggressive but he stayed regardless and im proud of him. I had to cut the video quite a bit because the seizure was longer and the video was over 3 hours. #seizureawareness #servicedog #epilepsy #seizureresponse #assistancedog #seizurealertdog ♬ what was I made for? – Instrumental – Wheeler

Také uvedla, že video musela sestříhat, celý záchvat trval tři hodiny. Jaime je šťastná, že má takto vycvičeného záchranářského psa po svém boku. Bez něj by její život byl úplně jiný. Uvedla však, že jinak je Echo dost hravý pes, takže si spolu užijí i hodně legrace. Na SvětěKreativity už jsme psali o těchto neuvěřitelných schopnostech psů, kteří dokáží čichem odhalit některé nemoci dříve než lékaři.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*