Pohotový mladík pomocí trampolíny zachránil sousedy před uhořením. Hasiči něco takového v životě neviděli

Fotografie: Kevin.B / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Při požáru, který vypukl počátkem srpna v jednom z bytových komplexů, se do akce zapojil teenager, aby zachránil několik obyvatel bytů.

Sedmnáctiletý Falon O’Regan z Pensylvánie se chystal jít spát v budově se čtyřmi byty, když uviděl plameny šlehající z přední verandy komplexu. Zrovna si lehl a ve dveřích uviděl oranžovou barvu. Vydal se tedy ke dveřím a jakmile je otevřel, pohltily ho plameny, které už byly na jejich verandě. Nyní je teenager oslavován jako hrdina, protože rychle zareagoval a pomocí trampolíny zachránil domácí zvířata, děti a dospělé uvězněné v hořícím domě.

Rozhodl se pro netradiční způsob

O’Regan uvedl, že popadl své osobní věci, šel do spodního patra, vykopl okno a skočil. Jakmile se ocitl venku, věděl, že ostatní rodiny jsou stále uvnitř, a tak začal křičet, že hoří. Poté pomohl několika dalším lidem dostat se z domu. Soused pak O’Reganovi navrhl, aby použil deku k zachycení lidí, kteří museli vyskočit z okna.

O’Regan však sousedovi navrhl, aby použil trampolínu na boku domu. „Začal jsem s ní škubat, soused přiběhl a začal se mnou tahat,“ řekl O’Regan. „Trampolína byl jen rychlý nápad, protože to byla nejrozumnější věc, kterou jsme kromě země měli.“

Lidé chlapce oslavují jako hrdinu

Podle mladíka se dvěma psům, dvěma dětem a dvěma dospělým podařilo vyskočit z okna na trampolínu, aby unikli plamenům. O’Reganovi za jeho hrdinské činy připisuje zásluhy několik lidí. „Jsem ohromený, neexistují slova, která by to vysvětlila,“ sdělil mladík. Hasiči neprozradili, co bylo příčinou požáru. Uvedli, že v důsledku požáru bylo vysídleno 12 dospělých a šest dětí, jimž pomohl Červený kříž.

O’Regan uvedl, že dům je nyní neobyvatelný a že nyní bydlí se svou rodinou v hotelu. Založil stránku GoFundMe, aby pomohl s výdaji. Vyzývá také ostatní, aby pomáhali, když vidí jiné lidi v nouzi. „Udělejte to samé,“ řekl. „Pomozte každému, kdo potřebuje pomoci, to je vše.“ Matka teenagera, Becky William, řekla, že je na svého syna neskonale pyšná.

Zdroj: NBC

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]