Video: Kamera v ZOO zachytila okamžik, kdy dospělí sloni spolupracují na záchraně slůněte

slon africký
Fotografie: Freepik

Zvířata mají téměř totožné city jako lidé ke svým potomkům. Příkladem mohou být i tito sloni, kteří ani na vteřinu neváhali, a když spadlo mládě do bazénku, běželi ho ihned zachránit.

Mnoho lidí si myslí, že zvířata nemají city a že nevnímají to, co se kolem nich děje. Většina zvířat v sobě ovšem má mateřské pudy stejné, jako tomu je u lidí. Někdy se můžete setkat také s tím, že nějaké zvíře pomáhá tomu druhému, i když se nejedná o matku s potomkem nebo o jinak příbuzná zvířata. Tito sloni neváhali ani minutu, když viděli, jak mládě spadlo do bazénku, a hned ho běželi vytáhnout.

I zvířata si pomáhají

Stejně jako si zvířata společně hrají, tak si mohou v některých situacích i pomáhat. Častokrát se s tím lze setkat například u koček. Ty totiž po většinu času spí, hrají si nebo prozkoumávají své okolí. Někdy si kočky třeba hrají společně a poté může nastat moment, kdy jedné z nich není příliš dobře. V tu chvíli se o ni mohou ostatní kočky postarat i tak, že jí například donesou úlovek, který venku chytily, nebo ji mohou umýt.

Zvířata si dokážou vzájemně pomáhat, pokud jsou ze stejné smečky nebo žijí na stejném území. Velká část lidí ale toto chování přehlíží, protože se například o daná zvířata příliš nezajímají. Důkazem pro takové lidi ale mohou být tito sloni, kteří se rozhodli pro okamžitou pomoc ve chvíli, kdy malé mládě spadlo do hlubokého bazénku s vodou.

Dospělí sloni pomohli mláděti

Lidé se mohou se slony setkat primárně v zoo, kde se jedná o velkou atrakci pro mnoho návštěvníků. Takto velké zvíře se totiž nevidí jen tak, a pokud člověk necestuje do daleka, může si slona z blízkosti prohlédnout právě pouze v zoo. Nejenže se jedná o velké a mohutné zvíře, které jistě váží hodně kilo, ale také má hodně citů a všímá si toho, co se kolem něj děje. Příkladem je video z jedné zoo, kde sloni pomohli mláděti, jež spadlo do vody a topilo se.

Mládě slona se topilo ve vodě

Celý incident byl zachycen na video, které se následně objevilo i na sociálních sítích, aby se lidé mohli podívat na bleskovou reakci dospělých slonů, již díky tomu zachránili mládě z vody. To totiž spadlo do hlubokého bazénu a začalo se topit. Oba dva sloni rychle běželi k vodě a snažili se do ní dostat co nejrychleji.

V dalším výběhu bylo vidět, jak další slon pobíhá okolo zábradlí – nejspíše byl hodně ve stresu kvůli mláděti. Po malé chvíli se dva dospělí sloni dostali do vody, doběhli k mláděti a společnými silami ho odstrkali do míst, která nejsou tak hluboká, a nakonec ho vyvedli z bazénku ven. Žádnému zvířeti se tedy naštěstí nic nestalo a díky rychlému zásahu dvou dospělých slonů mládě přežilo bez újmy.

Zdroj: Global News

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]