10letý chlapec uvázl na vysokém komíně. O jeho záchranu se museli postarat hasiči

Fotografie: Depositphotos

Dětské nápady nikdy nepřestanou udivovat. Chlapce, který se zasekl na vysokém komíně, museli přijet zachránit hasiči.

Deník GoodMorningAmerica informoval o opravdu netradiční záchraně malého chlapce. Ten z nezjištěných důvodů vylezl na střechu rodinného domu a poté i na vysoký komín. V něm ale uvázl a nemohl slézt dolů. Pomoc zalarmoval jeho bratr, který hasiče také přivolal. Ti se k hochovi dostávali po několika žebřících.

Hasiče zavolal jeho bratr

O „zábavu“ postaráno měli hasiči z amerického Whitmanu ve státě Massachusetts. Přijeli řešit skutečně neobvyklý případ, jaký nepamatují. V komíně jednoho z rodinných domů totiž uvízl 10letý chlapec, který se nedokázal ze sevření sám vyprostit. Na to, co chlapec provádí, přišel jeho bratr, jenž ihned kontaktoval otce. Ten jej instruoval, aby zavolal na tísňovou linku, a sám se rychle vydal z práce domů.

„Byla jsem jen šokována, když jsem vzhlédla a uviděla ho viset z toho komína. Neměla bych jak ho chytit, kdyby spadl. Byl hodně vysoko na té střeše,“ řekla pro ABCNews sousedka Karen Boydová. Hasiči naštěstí na místo dorazili velmi rychle a k domu přistavili několik žebříků, aby se k vysokému komínu vůbec dostali.

Hasiči zachránili kočku uvězněnou mezi dvěma zdmi. Její nevděčná reakce baví internet

Na komín se dostal z okna v druhém patře

Ve videu níže se můžete podívat na záběry z celé akce. Jednomu z hasičů se k chlapci podaří dostat, ale nějakou dobu trvá, než jej z těsného sevření komína osvobodí. Podle jeho bratra chlapec vylezl oknem ve druhém patře domu na střechu a následně se mu podařilo dostat i na vysoký komín, do kterého z nezjištěných důvodů vlezl až po pas.

Záchrana naštěstí proběhla ukázkově a chlapec byl bez úhony a zranění snesen ze střechy dolů. Bohužel se nepodařilo zjistit, proč ho něco takového napadlo. Možná se chtěl přesvědčit, jestli se úzkým komínem může do domu protáhnout Santa Claus. Na SvětěKreativity jsme rovněž psali o jiném mimořádně kuriózním zásahu hasičů v mateřské škole.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*