Myslel, že na stromě vidí obřího pavouka. Když se podíval blíže, došlo mu, že musí zavolat odborníky

Fotografie: Miloslav Bahna / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

V první chvíli myslel, že se na stromě nachází opravdu veliký pavouk. Jeho rozměry byly tak gigantické, že se vydal blíže. Nakonec musel zavolat na pomoc odborníky.

Craigu Luttmanovi se přihodila zvláštní věc nedaleko jeho domu v Nebrasce. Na stromě uviděl něco, co svým tvarem připomínalo obrovského chlupatého pavouka. Rozhodl se přijít blíže, zůstal ale v šoku. Zjistil, že se nejedná o pavouka, ale o skupinu zvířat, která potřebují pomoci. Rozhodl se na nic nečekat a kontaktovat odborníky.

Mladí tvorové se do sebe nešetrně zapletli

Při přiblížení ke stromu zjistil, že se jedná o skupinku šesti mladých veverek, které se zřejmě nechtěně zapletly ocasy do sebe, zatímco seděly na boku borovice. Scéna připomínala hru na přetahování, ale situace byla pro zvířata daleko od zábavy. Podle webu TheDodo se jednalo o velmi nebezpečnou situaci, která pro mladé tvory mohla skončit tragicky.

Luttman si uvědomil, že veverky, které byly pravděpodobně sourozenci z jednoho vrhu, by v takovém stavu neměly šanci přežít dlouho, a proto se rozhodl kontaktovat odborníky na záchranu zvířat. Tento příběh se následně dostal i na jejich sociální síť.  Kvůli omezenému pohybu zvířat zůstaly na místě, dokud nepřijela záchranná skupina.

Skupina 40 lidí spojila síly, aby zachránila 2 koně na pokraji vyčerpání. Zvířata poděkovala dojemnou reakcí

Záchranáři si s uvězněnými tvory poradili během chvíle

Důstojník pro kontrolu zvířat, který přijel na místo, je dokázal bezpečně odchytit a převést do specializovaného zařízení. Po odchycení byla šestice veverek poslána do organizace Nebraska Wildlife Rehab, kde záchranářka strávila téměř hodinu opatrným rozplétáním jejich ocasů, čímž veverkám zachránila život.

Propletené veverky
Fotografie: Nebraska Humane Society

Veverčí ocasy se do sebe snadno mohou zamotat během pobytu v hnízdě, zvláště když matka používá nevhodný materiál jako podestýlku, jako jsou síťky nebo provázky. K zamotání ale může dojít i v důsledku velkého množství mízy na stromě, což se pravděpodobně stalo v tomto případě. Nejedná se o jedinou záchranu nevinného tvora, o které jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali. Nedávno jsme jim přiblížili příběh opuštěného papouška, jehož život zachránila všímavá žena.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*