Kočka schoulená v krabici zachránila dvouměsíčního kojence před umrznutím. Pro chování jeho rodičů neexistuje omluva

Fotografie: Depositphotos

Rodiče chtěli nechat kojence umrznout. Krutému osudu zabránil čin toulavé kočky, díky němuž miminko přežilo mrazivou noc venku.

Nedávno médii prolétla zpráva o nálezu pětidenní novorozené holčičky, jež byla odložena do kanalizace v Bombaji. Od krutého osudu ji zachránily toulavé kočky, které svým mňoukáním přitáhly pozornost kolemjdoucích. I v následujícím příběhu hraje hlavní roli toulavá kočka a malé miminko. Teprve dvouměsíčního kojence jeho biologičtí rodiče vložili do kartonové krabice, a ponechali ho svému osudu. Od smrti umrznutím byl zachráněn odvážným činem kočky bez domova jménem Máša.

Smutný příběh se šťastným koncem

Ruskem v posledních dnech otřásá případ nálezu dvouměsíčního miminka v kartonové krabici. Ve městě Obninsk (centrální část Ruska) ho svému osudu ponechali jeho biologičtí rodiče, které se policii dosud nepodařilo vypátrat. Kojenec byl vcelku teple oblečený, avšak krabice byla umístěna mimo všechna frekventovaná místa – tedy šance, že dítě někdo brzy objeví, byla velmi malá.

Fotografie: Unsplash

Jako přitěžující okolnost autority zdůrazňují, že biologičtí rodiče umístili krabici s dítětem na veřejné místo v pozdních odpoledních hodinách. Tedy v době, kdy teploty v Rusku (v tomto ročním období) prudce klesají pod bod mrazu. Tímto svým činem dítě přímo ohrozili na životě, a bez včasné pomoci by umrzlo. Pomoc nicméně nepřišla ze strany kolemjdoucích či zdravotníků. Tím, kdo kojenci zachránil život, byla obyčejná toulavá kočka.

Máša kojence zahřívala několik hodin

Kočka, kterou zdravotníci pojmenovali Máša, pravděpodobně hledala místo, kde by na noc našla útočiště. Kartonová krabice se zdála jako skvělý pelech k přenocování. Když si do ní vlezla, stočila se na teplém těle kojence do klubíčka, a po několik hodin jej zahřívala. Podle některých názorů ale Máša do krabice vlezla s jasným úmyslem dítě zachránit, protože vycítila, že je v nebezpečí.

Fotografie: Pixabay

Obrazně řečeno podala kojenci pomocnou tlapku, a snažila se ho udržet při životě stůj co stůj. Po několika hodinách vzbudila objemná krabice pozornost některého z kolemjdoucích. Poté, co bylo zjištěno, že se v krabici nachází dítě, byla okamžitě přivolána rychlá záchranná služba, která kojence přepravila do nemocnice.

Fotografie: Freepik

Ve chvíli, kdy chtěli zdravotníci vyndat kojence z krabice, začala Máša „prskat“ a naježila se. Protože byla značně rozrušená a evidentně se o dítě bála, zdravotníci se rozhodli vzít kočku s sebou. Poté, co bylo dítě v nemocnici vyšetřeno, bylo zjištěno, že se jedná o dvouměsíční holčičku, která je až na mírné podchlazení zcela v pořádku. Máša si vysloužila obdiv širokého okolí a řada lidí již projevila zájem o její adoptování.

Zdroj: Lovemeow

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]