Svázaná kočka zachráněna před rozdrcením v popelářském voze

Fotografie: PlotagonNoah / Creative Commons / Attribution 3.0

I když se v dnešní době snaží spousta lidí žít co nejvíce ekologicky, najdou se i tací, kteří na to neberou ohledy. Na takové jednání narazili i tito popeláři, již byli v šoku z toho, co našli.

V dnešní době se stále více lidí snaží šetřit planetu a třídí odpad. Navzdory těmto snahám je tu stále také druhá polovina lidí, která se svým jednáním snaží spíše o opak. Zatěžování přírody odpadem však může vést k neuvěřitelným neštěstím, kvůli nimž trpí spousta zvířat a rostlin. Přitom by stačilo jen to, aby tito bezohlední lidé začali brát trochu více ohledu na své okolí. Tito popeláři se setkali s tím, jakého neuvěřitelného jednání může být člověk schopen vůči zvířeti.

Muži měli tradiční směnu

Tři muži, kteří pracují jako popeláři u stejné firmy, začínali tohoto osudného dne svou tradiční směnu. Sešli se o něco dříve, aby si společně mohli vypít na pracovišti ranní kávu a připravili se na svůj pracovní den. Poté již vyrazili na svou obvyklou trasu, aby svezli odpad co nejdříve. Po svezení několika kontejnerů se však stalo něco nečekaného, co navždy změnilo jejich životy.

Popeláři museli zastavit

Jeden z mužů zaslechl podezřelé zvuky, které vycházely odněkud z nákladního prostoru jejich vozu. Zamával tedy proto na kolegu za volantem, aby vůz zastavil. Všichni se sešli za popelářským vozem a začali bedlivě poslouchat, zda zvuk uslyší. Po chvíli poslouchání muži zjistili, že z jednoho z černých pytlů vycházejí zvuky, jež jsou mužům povědomé. Rozhodli se tedy, že se do tohoto pytle podívají.

V pytli bylo zvíře

Po pár minutách se popelářům podařilo vyprostit pytel z nákladního prostoru a mohli se do něj podívat. Když ho otevřeli, nevěřili svým očím. Uvnitř nalezli kočku, která byla v opravdu špatném zdravotním stavu. Jeden z mužů navíc poznal, že kočka zapáchá benzinem. Popeláři tedy neváhali ani minutu a okamžitě ji odvezli k nejbližšímu veterináři, aby jí pomohl.

šedivá domácí kočka
Fotografie: Pixabay

Veterinář kočce pomohl

Veterinář se nebohé kočičky okamžitě ujal. Po vyšetření zjistil, že je na tom zvíře opravdu špatně, a ihned ji tedy začal léčit. Po několika týdnech se podařilo kočku uzdravit, ale následky v její paměti již zůstanou navždy. Kočičce se nakonec podařilo najít novou a milující rodinu, která se o ni postarala. Je však naprosto k nepochopení, že se někdo dokáže ke zvířeti takto zachovat.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*