Při projížďce na koních objevily podivnou krabici, která se hýbala. Jakmile ji otevřely, volaly o pomoc

Fotografie: Solomon203 / Creative Commons / Attribution 2.0

Někteří lidé se ke zvířatům chovají bezcitně a jsou schopni hrozných činů. O této skutečnosti se přesvědčily i dívky, které nalezly pohybující se krabici.

Když si člověk pořizuje nějaké zvířátko, měl by si toto rozhodnutí opravdu promyslet. Aktuální nadšení z něj může brzy opadnout a člověk si pak nebude vědět rady, co má se zvířetem dělat. V takových případech jsou lidé někdy schopní se vůči zvířátkům zachovat i opravdu zle. Na následky takového jednání narazila Alison, která se svými kamarádkami narazila na pohybující se krabici u cesty.

Lidé dokážou zvířatům ošklivě ublížit

Někteří lidé si neuvědomují následky svého jednání. Nerozmyslí si pořízení zvířete před tím, než si ho pořídí. Koupí si například kočku, kterou nechají běhat volně venku. Ta jim po určité době doma porodí koťata. Lidé poté nevědí, co s nimi. Bezcitně jsou pak schopní je nechat napospas osudu, nebo je někde odložit u cesty, kde je zavřou v krabici a neposkytnou jim žádné jídlo ani vodu. Alison se stala svědkem podobného jednání.

Alison vždy milovala jízdu na koni

Alison byla obyčejná holka z vesnice. Chodila na střední školu do blízkého města. Ve volném čase pomáhala rodičům na jejich rodinné farmě, kde se starala o dobytek a koně. Jízda na koni patřila mezi její nejoblíbenější činnosti a tento koníček přenesla i na své kamarádky ze třídy. Ty za ní chodily na návštěvu. Vždy Alison pomohly s prací ve stáji a poté se jely projet na koni do přírody.

Dívka pracovala na farmě od malička

Už od svých tří let jsem rodičům chodila pomáhat pečovat o rodinnou farmu. I když jsem toho moc nezvládala, rodiče byly šťastní, že mi nemusejí shánět hlídání. Čím jsem byla větší a starší, začínala jsem se starat o některá zvířata sama a k ostatním jsem se již nebála jít. Začínala jsem trávit více času u koní. Ráda jsem je hladila a povídala si s nimi. Nablízku mi pokaždé pro jistotu byli rodiče, kdyby se kůň splašil, aby mi neublížil, pokračuje dívka ve vyprávění příběhu.

Alison  jela poprvé na koni s otcem

Jak plynul čas, byla jsem zvědavější a stále více mě to táhlo ke koním. Jednoho dne se chtěl tatínek projet na svém koni. Maminka byla u babičky a já jsem nemohla na farmě zůstat sama. Otec tedy řekl, že pojedu s ním. Nejdříve jsem měla strach. Ve chvíli, kdy jsem byla posazena do sedla a spatřila ten výhled, jako by všechen strach zmizel. Byla jsem nadšená, popisuje mladá slečna svou první jízdu na koni.

Podivný nález u silnice

„Jednoho sobotního podvečera jsme se jely s kamarádkami projet na koních po poli okolo farmy. Když jsme se vracely zpět, u cesty ležela podezřelá krabice. Vycházely z ní zvuky a klepala se. Zastavily jsme a šly jsme se ke krabici opatrně podívat. Čím více jsme se přibližovaly, tím více mi bylo jasné, že jsou uvnitř koťata,“ popsala dívka šokující událost.

Otevření krabice potvrdilo domněnku

Krabici jsme tedy otevřely a vykoukla na nás 4 krásná malá koťata s modrými kukadly. Jedno kotě bylo napůl černé a napůl bílé, ostatní byly černé. Připomínaly malé čerty. Kočky jsme tedy vzaly s sebou a hned volali o pomoc veterináři. Ten zjistil, že jsou koťátka zdravá a nemají žádnou újmu na zdraví,“ ulevilo se dívce při vzpomínce na nález koček. Stále ale nechápe, jak někdo mohl něco takového udělat.

@theanxioushomesteaderI heard someone yell ‘help! There’s a cat in a box!’ We are crazy rural, so that came as a total shock to me. The kittens are safe, fed and we will make sure they have a better life than what they were given before. #rescue #kittens #rescuekittens #dumped #trashgarden #homesteader #homesteading #garden #gardening #gardening101 #gardentok #homesteadlife #anxiety #offgridgoals #chickens #homesteadtiktok #homestead #adhd #goats #howto #canning♬ original sound – AL

Z koček se staly noví rodinní mazlíčci

Rodiče jim u nás na farmě vybudovali krásné bydlení, kde mají i obří škrabadlo a neomezený výběh. Rostou jako z vody a celá rodina se o ně stará s nadšením a láskou. Díky tomuto zážitku máme u nás na farmě 4 nové přírůstky, zakončila dívka příběh se šťastným koncem.

Zdroj: Newsner