Před porodem nikdo netušil, že se dvojčata narodí jako jedna z miliónu. Downův syndrom postihl jen jednu z holčiček

Fotografie: Depositphotos

Mladému páru se narodila dvojčata. Těhotenství i porod probíhaly zcela normálně, ovšem nakonec se zjistilo, že jedno z dvojčat trpí Downovým syndromem. To se stává u jednoho případu z miliónu.

Když se anglickému páru Nicole a Toddovi Baileyovým narodila dvojčata, byl to rozhodně moment, který příliš nepředpokládali, když Nicola otěhotněla. Co je však vzácnější na tomto případu, že jedno z dvojčat se narodilo s Downovým syndromem a druhé ne. Taková událost se stane u jednoho z miliónu případů.

V těhotenství nevzniklo žádné podezření

Dvojčata Quinn a Harper Baileyovi se narodila 15. února 2021. Mezi jednotlivými příchody na svět je dělilo 38 minut. Porod proběhl naprosto v pořádku a ani během těhotenství neměl nikdo žádné podezření na genetickou poruchu. Přestože lékaři mladému páru dali najevo svou lítost, Baileyovi se zamilovali do obou holčiček na první pohled. Nevyměnili by je za nic na světě.

Nicola vypověděla, že mezi dvojčaty je silné pouto, když jsou vedle sebe, celá se rozzáří. Na holčičky doma čeká jejich starší bratr Lucas, který si myslí, že se dvěma sestrami, ještě ke všemu dvojčaty, to bude doma obrovská zábava. Co na tom, že Harper je trochu jiná než její sestra Quinn.

Harper ještě čeká operace

Přestože jsou holčičky jako většina jiných dvojčat, existují mezi nimi určité rozdíly. Harper bude muset ještě v 6 letech podstoupit operaci srdce kvůli vrozené srdeční vadě, která je u dětí s Downovým syndromem běžná. I když Nicola a Todd tvrdí, že mezi dvojčaty nedělají rozdíly, musí přiznat, že přece jen se jejich život zcela změnil.

Fotografie: Pixabay

S čím skutečně bojují jsou pohledy a komentáře druhých lidí. Nejhorší jsou situace, kdy na dvojčata kolemjdoucí zírají nebo komentují, že jsou děti roztomilé, i když má jedno z nich Downův syndrom. Proto se manželé rozhodli informovat ostatní, co vlastně Downův syndrom znamená doopravdy, v jaké situaci se nacházejí.

Harper by se nevzdali, i kdyby to předem věděli

Všem se snaží objasnit, že se nejedná o konec světa mít jedno z dětí s Downovým syndromem. Ve skutečnosti jsou tak trochu hrdí na to, že zrovna oni jsou tím jedním případem z miliónu. I kdyby o Harpeřině onemocnění věděli už během těhotenství, nikdy by se jí nevzdali. Ani v raném stádiu těhotenství.

Zdroj: Metro