Neustávající křeče a nadýmání donutily těhotnou ženu k návštěvě lékaře. Doktoři mysleli, že je šálí zrak

Fotografie: Depositphotos

Žena si prošla naprosto raritním mimoděložním těhotenstvím, které ohrožovalo její život. Matka i lékaři se však rozhodli dát miminku šanci na přežití.

Neustávající křeče břicha a žaludku, na které nezabíraly léky, nakonec přivedly ženu do nemocnice. Tady jí lékaři sdělili naprosto šokující zprávu. Její potíže působilo těhotenství. Miminko se však nevyvíjelo tam, kde mělo, ale na velmi neobvyklém místě. Přestože byla matka ohrožena vnitřním krvácením, rozhodla se v těhotenství pokračovat.

Na silné bolesti břicha prášky nezabíraly

37letá žena z francouzského ostrova Réunion se dostavila do nemocnice poté, co se potýkala se silnými křečemi, plynatostí a bolestí v oblasti břicha a žaludku. Po vyšetření jí lékaři vysvětlili, že její obtíže má na svědomí těhotenství. Plod se však místo obvyklého umístění vyvíjel mezi střevem a žaludkem a pochopitelně způsoboval ženě značné problémy.

Deník Fakt uvedl, že lékaři určili délku těhotenství na 23. týden a plod se zdravě vyvíjel. Ačkoliv byla matka ohrožena vážným rizikem vnitřního krvácení v důsledku protržení některého z orgánů, rozhodla se riziko podstoupit a dát miminku šanci. Pod přísným dohledem lékařů tak strávila v nemocnici 6 týdnů. V 29. týdnu pak lékaři přistoupili k operaci, při níž miminko z břišní dutiny vyjmuli.

Lékaři mysleli, že mají při pohledu na ultrazvuk halucinace. Jejich doporučení žena ignorovala

Podobných případů jsou na světě jen jednotky

Maminka následně podstoupila operaci a miminko bylo převezeno na jednotku intenzivní péče. Po dvou měsících byli z nemocnice propuštěni a oběma se nyní daří dobře. Tato statečná maminka se tak zařadila k pouhým jednotkám podobných případů, kdy mimoděložní těhotenství skončilo narozením zdravého dítěte.

Fotografie: Governor Tom Wolf / Creative Commons / Attribution 3.0

„Mimoděložní těhotenství je stav, kdy se po početí oplozené vajíčko uhnízdí jinde než v děloze. Z 95 % se jedná o vejcovod, v tom případě mluvíme o tubárním těhotenství, vzácně pak dochází k uhnízdění v děložním hrdle, vaječníku (3 %) či břišní dutině (1,5 %),“ uvádí Wikipedie. Všechna mimoděložní těhotenství představují pro ženu velké riziko vnitřního krvácení a následné sepse. Není-li rozpoznáno včas, může skončit smrtí.

Většina mimoděložních těhotenství je ukončena chirurgickým nebo laparoskopickým zákrokem. V některých případech se volí vyčkávací metoda, zda tělo samo vstřebá embryo, které se vyvíjí mimo dělohu. O dalším naprosto vzácném případu těhotenství si můžete na SvětěKreativity také přečíst. Lékař ženě oznámil, že na ultrazvuku vidí pět nebo šest plodů. 

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]